Ziua de naștere a tatălui său a devenit prilejul unei confesiuni sincere, în care dorul și vulnerabilitatea au ieșit la suprafață. Departe de familie și fără posibilitatea de a comunica direct cu cei de acasă, a vorbit despre cât de greu este să nu știe nimic despre părinții lui și despre cât de mult își dorește să îi revadă.
Lucian - Leopardu'- Mi-e foarte dor de el. Parcă aș vrea să opresc așa timpul, să nu mai îmbătrânească chiar deloc. Din tot sufletul îmi doresc să-i transmit un mesaj și abia aștept să-l primească și, nu știu, mie îmi e cam aiurea așa, că nu știu un răspuns de la el odată ce o să-l primească. La mulți ani, tată, vreau să stați fără griji, pentru că știu că... Mama nu știe nimic de mine și nici tu, tată. Să-i spui și mamei că și pe ea o iubesc foarte mult. Mi-e foarte dor de voi și nu știu nimic de voi. Și asta... mi-e cel mai greu. Eu sunt bine, să știți, chiar mănânc ca un purceluș, nu sunt slab, se vede și la față că sunt bine. Vă pup și vă iubesc și abia aștept să vă văd. Nu e doar dor, mi-e și greu.





















