„Desafio: Aventura” a intrat într-o nouă etapă, una care schimbă mult regulile jocului și pune presiune maximă pe concurenții rămași în cursă. După luni întregi de probe dificile, condiții extreme și confruntări tensionate, doar cei mai puternici au reușit să ajungă până aici. Dacă până acum au luptat în echipe, sprijinindu-se reciproc, de această dată fiecare este pe cont propriu, într-o etapă individuală care le va testa limitele dincolo de orice experiență anterioară.
Gallery
Mult a fost, puțin a rămas pentru concurenții de la „Desafio: Aventura”. Din cei 24 de participanți care au pornit la drum, împărțiți în trei echipe, doar șapte au mai rămas în lupta pentru marele premiu de 150.000 de euro. Aceștia se pregătesc acum pentru o etapă decisivă, în care strategia de grup nu mai există, iar fiecare mișcare poate face diferența.
„Ați ajuns la etapa individuală. Astăzi veți avea de înfruntat trei provocări speciale, diferite de tot ceea ce ați întâlnit până acum, menite să vă pună limitele la încercare, în ton cu spiritul și frumusețea locului. La finalul lor, doar unul singur se va putea bucura de un mare avantaj în următoarea etapă a competiției – imunitate, puterea de a vota un duel și siguranța că va privi următoarea luptă pentru salvare din postura de spectator”, anunță prezentatorul Daniel Pavel.
Înainte însă de startul probelor, cei șapte concurenți au avut parte de un moment de respiro binemeritat. Organizatorii le-au pregătit o masă bogată, menită să le ofere energia necesară pentru provocările intense ce urmează. Atmosfera a fost completată de muzică populară, care a adus un strop de voie bună și relaxare.
Surpriza a venit însă din partea a doi concurenți care, până nu demult, păreau de neîmpăcat: Dumbo și Lena. Cei doi au reușit să lase conflictele deoparte și chiar au dansat împreună brașoveanca, spre uimirea celorlalți.
„Nu credeam că voi învăța brașoveanca în Thailanda, alături de Dumbo, care m-a făcut cu ou și cu oțet toată emisiunea asta și nu știa cum să scape de mine. Chiar dacă îți ceri scuze, din păcate rămân niște sentimente, se pierde respectul, se pierde încredere. E cel mai greu lucru de câștigat”, a declarat Lena.
Cu bateriile încărcate și moralul ridicat, concurenții sunt gata să intre în lupta individuală. În continuare îi așteaptă probe de forță și rezistență, dar și de atenție la detalii.
URMĂREȘTE MOMENTUL INTEGRAL MAI SUS.
Emisiunea poate fi văzută, în avans, pe VOYO.
CITEȘTE ȘI: