Hunor Salak a venit la MasterChef România cu un preparat sănătos! Acesta a pregătit o pizza low carb și este curios de reacțiile Chefilor. Iată cum s-a descurcat!
Gallery
Hunor Salak se descurcă de minune când vine vorba despre sport și diete, însă rămâne de văzut dacă a reușit să îi convingă și pe Chefi că are talent la gătit.
„Am venit la MasterChef că vreau să le arăt telespectatorilor că poți să ai un stil de viață sănătos și să te bucuri și de mâncare”, a spus el.
Ajuns în fața Chefilor, aceștia au fost intrigați să afle cum a ales acest stil de viață, dar și ce gust are preparatul său dietetic. După degustare, ei au dat verdictul: doi de NU și un DA.
VEZI MOMENTUL COMPLET ÎN VIDEOCLIPUL DE MAI SUS
EDIȚIA INTEGRALĂ POATE FI URMĂRITĂ PE VOYO
Hunor, 31 de ani, din Cluj, este antrenor personal și pasionat de nutriție. Povestea care l-a adus în Moldova a început cu o rețetă: posta preparate online, iar o moldoveancă i-a scris că a reprodus una dintre ele. Așa a început o relație care l-a făcut să se mute la Iași și să întemeieze o familie. Astăzi are o fetiță de 3 ani și o viață construită alături de partenera lui.
A copilărit la bloc, crescut de bunică, într-un cartier unde limba maternă i-a fost uneori o barieră. Mama lui nu iubea gătitul, dar tocmai asta l-a motivat să învețe singur. Experiența culturismului și kilogramele acumulate brusc l-au făcut să înțeleagă importanța alimentației, iar gătitul s-a transformat pentru el într-un stil de viață calculat și sănătos.
Astăzi își planifică mesele și creează planuri nutriționale pentru familie, fiind chiar și pentru partenera lui un reper când vine vorba de calorii și ingrediente. Din dragoste, a renunțat la afacerea familiei din Cluj și s-a mutat la Iași, unde și-a construit un nou drum.
Vine la MasterChef cu dorința de a promova o alimentație corectă și de a arăta că un ardelean printre moldoveni poate fi exact acolo unde trebuie.