• Emisiuni
  • MasterChef
  • MasterChef, 17 noiembrie 2025. Ce cred vedetele PRO TV despre meniul din această seară gătit de concurenți. Andreea Esca: „Mi-a adus aminte de primul meu Crăciun în Franța”

MasterChef, 17 noiembrie 2025. Ce cred vedetele PRO TV despre meniul din această seară gătit de concurenți. Andreea Esca: „Mi-a adus aminte de primul meu Crăciun în Franța”

Pentru prima oară în acest sezon, concurenții lucrează într-o singură echipă, cu o singură misiune. Astăzi gătesc pentru un public care știe ce înseamnă excelența – pentru vedetele PRO TV.

Primul fel a fost deja servit, iar prezentatorii și actorii prezenți la eveniment s-au arătat plăcut surprinși de gustul preparatelor. 

Mi-a plăcut foarte mult, mi-a adus aminte de primul meu Crăciun în Franța. Foarte bun, mai venim”, a spus Andreea Esca. 

„Este exact rețeta pe care o fac eu. Gemul este exact ca la mine acasă”, a glumit George Ivașcu. 

Eu speram să nu mănânce cineva de la masă, ca să mai mănânc unul. Foarte bun, nota 10”, a spus Sore. 

„Seamănă cu ce mâncam eu în copilărie - pate pe pâine, că nu aveam foie gras. Are super gust combinația asta între gem și foie gras”, a menționat Jorge. 

„Sunt o fată simplă de la Tulcea. N-am crescut cu foie gras, dar l-am descoperit în timp. Mi-a plăcut foarte mult, mai ales brioșa și gemul”, a comentat Lili Sandu. 

Vezi și alte opinii în materialul video de mai sus.

Emisiunea poate fi văzută, în avans, pe VOYO

Share

Citește și

Ultimele articole

Top citite

Cele mai recente videoclipuri din emisiune MasterChef

Articole pentru emisiune MasterChef

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni