Vineri seara, pe scena Românii au talent a venit Hye Young Hong, artista sud-coreeană cunoscută și sub numele de Grace, care a impresionat cu o interpretare plină de sensibilitate.
Hye Young Hong, cunoscută și sub numele de Grace, a absolvit Universitatea de Artă din Berlin și a obținut un master la Conservatorul din Paris. A avut ocazia de a cânta în fața unor personalități marcante, precum președintele Franței și prințesa de Liechtenstein, fiind recunoscută pentru vocea sa impresionantă.
Totuși, pandemia a adus schimbări drastice în viața ei, pierzându-și toate contractele. A petrecut aproape doi ani în izolare, perioadă în care a experimentat o formă de depresie. În cele din urmă, a fost nevoită să caute noi oportunități. Astfel, a ajuns în România, unde lucrează ca game presenter în limba coreeană.
Andra: ”Cred că mama ta, când v-a vedea mesajul și cum ai cântat și faptul că ai trecut în etapa următoare cu patru DA, se va bucura foarte tare”.
VEZI MOMENTUL COMPLET ÎN VIDEOCLIPUL DE MAI SUS