Iulian Manda a început să cânte la pian în 2020 și, în doar câțiva ani, a adunat 40 de diplome, trofee și medalii. Acum, tânărul a trecut la un alt nivel și a arătat întregii țări că pasiunea sa pentru pian este mai presus de orice
Gallery
Iulian Manda, originar din Râmnicu Vâlcea, a fost îndrumat pe drumul artei de către profesorii de la Școala Populară de Arte din orașul natal, care i-au recunoscut rapid talentul și l-au încurajat să participe la concursuri.
Cu o disciplină exemplară, Iulian dedică zilnic între 3 și 4 ore studiului pianului. Este o pasiune pe care o susține activ și în mediul online, unde postează videoclipuri cu cover-uri și piese din jocuri video reinterpretate la pian.
În prezent, urmează cursurile Facultății de Inginerie Mecanică din Brașov și visează să deschidă un atelier de inspecție tehnică auto. Ambițios și hotărât, Iulian nu a mai urcat pe o scenă atât de mare precum cea de la Românii au Talent, dar drumul său pare abia început.
Bobonete: „Este impresionant cum un tânăr ca tine vede o chestie pe social media și ajunge să cânte la un nivel decent”
Dragoș Bucur: „Mi se pare impresonantă povestea ta. E de film, film pe care nu prea îl crezi. În schimb, rezultatul este impresionant”
Andi: „Mă gândesc că este un caz foarte rar pentru că social media te îndeamnă doar să consumi. Pianul este un instrument foarte dificil și chiar are nevoie de ore de studiu pentru ca totul să sune exact așa cum trebuie.
VEZI MOMENTUL COMPLET MAI SUS.
Emisiunea poate fi urmărită în avans pe VOYO.