Samuel Durbac a pășit pe scenă cu un singur vis și o vioară, iar momentul său a fost de-a dreptul fenomenal. La doar 13 ani, adolescentul a ridicat toată sala în picioare!
Gallery
„Samuel, vreau să te felicit! Este mare lucru la 13 ani să cânți atât de bine. Se vede că ești talentat!”, a spus Andra.
„Ești foarte mișto! Tu vrei să ajungi departe”, a spus și Bobonete.
Samuel Durbac este un elev, are 13 ani și își construiește pas cu pas drumul în muzică, având vioara drept aliat principal. De aproximativ trei ani urcă pe scenă la diverse evenimente alături de tatăl său. Dacă la început emoțiile îi dădeau mari bătăi de cap, din cauza lipsei de experiență în fața publicului, astăzi tânărul artist spune că a început să se simtă în largul lui și chiar să se bucure de fiecare apariție.
Munca sa este răsplătită nu doar prin aplauze, ci și financiar. Din banii câștigați, Samuel își ajută tatăl, oferindu-i o parte, iar restul și-l păstrează pentru micile plăceri, cum ar fi dulciurile.
Visul său este unul clar: își dorește să devină cunoscut, să fie văzut de un public cât mai larg și să ajungă pe micile ecrane. Participarea la emisiunea „Românii au talent” reprezintă un pas foarte important pentru el, iar cei apropiați lui i-au promis că îl vor susține prin vot, dacă va ajunge mai departe în competiție.
VEZI MOMENTUL INTEGRAL ÎN VIDEOCLIPUL DE MAI SUS