Cuplu pe scenă, dar și în viața personală! Andreea și Andrei reprezintă duo-ul perfect, iar pe scena talentelor au avut un moment care a ajuns în inimile tuturor: „Sunteți excepționali!”
Gallery
Au doar 24 de ani, iar mișcările lor sunt executate la perfecție! Andreea și Andrei au adus în scenă unul dintre cele mai frumoase momente din această ediție Românii au talent.
„Este foarte frumos să vezi un cuplu care dansează atât de bine. Amândoi sunteți frumoși, dansați cu pasiune, simțiți senzualitate. A fost un moment perfect!”, a spus Andra.
„Voi vă potriviți foarte bine! Sunteți foarte buni, iar momentul este excepțional!”, a spus și Carmen Tănase.
Cei doi tineri au părăsit scena talentelor cu patru de „Da!” din partea juraților!
Andrei Ghiță și Andreea Grecu, ambii în vârstă de 24 de ani, sunt doi dansatori de performanță din Ploiești care își construiesc parcursul atât pe scenă, cât și în viața personală. Practicanți ai dansului sportiv de peste 17 ani, cei doi formează un cuplu pe ring din 2021, deși s-au cunoscut anterior la același club, pe vremea când fiecare dansa cu alt partener.
După destrămarea fostelor parteneriate și consolidarea relației lor personale, au decis să își unească forțele și în competiții. Alegerea s-a dovedit inspirată: în 2023 și 2024 au obținut titlul de campioni naționali la categoria Adulți, confirmându-și statutul în elita dansului sportiv românesc.
Drumul lor nu a fost lipsit de obstacole. În timp ce se pregăteau pentru Campionatul Mondial, Andrei a suferit o accidentare la genunchi. Revenirea sa este însă completă, iar dansatorul este pregătit să meargă în competiții.
VEZI MOMENTUL INTEGRAL ÎN VIDEOCLIPUL DE MAI SUS
EDIȚIA URMĂTOARE ESTE DISPONIBILĂ PE VOYO