Săptămâna trecută, în TRĂDĂTORII, nevinovații au avut parte de prima lor victorie: au reușit să elimine un trădător. În urma acestei mișcări, Game masterul emisiunii le-a oferit o șansă celor doi trădători rămași: au ocazia să seducă pe cineva, în speranța că li se va alătura, însă trebuie să renunțe la a mai ucide un nevinovat. Au ales seducția și scrisoarea a ajuns la Ines. Astăzi, de la 21:30, vedem dacă le-a ieșit jocul și cum continuă manipularea la castel.
Pentru că nimic nu este previzibil, Ana îi va mai provoca cu ceva pe trădători: „am o misiune foarte specială pentru voi: gândiți-vă bine la jucătorii care vă pândesc ca niște vânători iscusiți sau la cei care sunt o pradă perfectă. Aveți aici 4 animale, vreau să scrieți în dreptul fiecăruia jucătorul care credeți că-i seamănă leit – puteți să vă puneți chiar și voi pe listă. Jocul continuă mâine.” Care va fi strategia lor și cât de tare îi va ajuta sau, din contră, încurca, vedem în câteva ore.
Nici la Masa Rotundă concurenții nu vor scăpa de suspans. Unul dintre cele mai intense momente ale zilei se va transforma într-o dezbatere tensionată: „Nimeni, niciodată nu m-a mințit cu așa nonșalanță, să nu clipească! Te-ai uitat în ochii mei. Din punctul meu de vedere, ești trădătoarea supremă”, îi va spune Constantin Dianei, în timp ce aceasta va avea o concluzie: „Se pare că în acest castel se taxează sinceritatea. Și deja au început lacrimile – luați notițe!”.
Până în ce punct manipularea va reuși să răstoarne și cele mai împământenite argumente, vedem în această seară, de la 21:30, la PRO TV. Emisiunea TRĂDĂTORII este disponibilă în avans, pe VOYO.