Smiley a descris următorul trio ca fiind unul „imposibil”, deoarece toate cele trei concurente au voci „fantastice, personalități puternice”, iar modul în care cântă piesele alese va face departajarea imposibilă.
Gallery
Anita a acceptat provocarea muzicală primită din partea lui Smiley, în timp ce Florentina Matei a lucrat pentru prima oară cu al, fiind furată din echipa lui Tudor Chirilă în etapa Battle-urilor. Cele trei vor interpreta piesele: ”Crazy”, ”I Who Have Nothing” și ”What A Girl Wants”.
Smiley: „Anita se simte atât de bine pe scenă, ea fiind studentă la medicină. La Anita m-am dus într-o direcție foarte diferită, dar a acceptat provocarea. Flori este o voce adevărată, puternică. Atunci când am furat-o de la Tudor, am știut și ce piesă o să îi dau”
Așa cum a anticipat încă de la repetiții, Smiley a avut de luat o decizie extrem de grea. Antrenorul nu s-a putut hotărî imediat după ce colegii lui și-au exprimat preferințele, semn că cele trei momente au fost așa cum și-a dorit.
Irina Rimes: „În momentul ăsta, fiecare a avut un moment mai bun decât prestația pe care a vaut-o în etapa precedentă. Anita, jos pălărie. Este wow”
Tudor Chirilă: „Excelent trio-ul lui Smiley. Și eu, cu gândul încă la block-ul pe care l-am avut, în seara asta ar fi incorect să nu spun că alegerea mea ar fi tot Anita, dar asta nu diminuează cu absolut nimic interpretările Florentinei și Silviei”
Horia Brenciu: „La Silvia, am văzut un chef de viață foarte mare. Florentina, ai avut niște emisii vocale unice pentru acest trio”
Theo Rose: „La Anita..nu știu. Și imperfecțiunile sunt extrem de bune”
Smiley: „Nu cred că am avut niciodată o voce feminină atât de spectaculoasă, în 13 sezoane”
VEZI DECIZIA ANTRENORILOR ÎN VIDEOCLIPUL DE MAI SUS
EDIȚIA COMPLETĂ ESTE DISPONIBILĂ PE VOYO