• Simona Halep, prima postare după ce a câștigat turneul in Dubai! Cum a apărut alături de iubitul ei

În urmă cu aproximativ 24 de ore, Simona Halep a câștigat, în Dubai, primul ei turneu din anul 2020, fiind extrem de fericită după terminarea finalei.

Imediat după ce a pus mâna pe marele trofeu, Simona Halep a postat mai multe fotografii pe Instagram, atât în feed, cât și pe story, una dintre imagini fiind de suflet pentru marea sportivă din România.

A post shared by Simona Halep (@simonahalep) on

În poza apărută pe instastory, Simona Halep se află pe terenul de tenis din Dubai, ținând în brațe cupa obținută, iar alături de ea se află nimeni altul decât iubitul ei, Toni Iuruc. Peste fotografie, marea campioană a postat mai multe emoticoane cu inimioare, pentru a-și arăta iubirea.

Turneul din Dubai nu doar că este primul câștigat de Simona Halep în 2020, dar este și prima competiție pe care sportiva o câștigă după triumful de la Wimbledon.

Vezi și: Interviu cu Simona Halep la 12 ani de La Măruță: "Nu visam să ajung numărul 1 mondial"