Teatrul de Animație Țăndărică organizează în luna aprilie cea de-a 5-a ediție a Festivalului "Țăndărică Altfel"

Teatrul de Animație Țăndărică organizează în luna aprilie cea de-a 5-a ediție a Festivalului  Țăndărică Altfel
Autor: Ionela Lupu
Data: 28 Martie 2019
Primăria Municipiului București prin Teatrul de Animație Țăndărică, organizează în luna aprilie, cea de-a 5-a ediție a Festivalului "Țăndărică Altfel", un maraton al evenimentelor culturale, sociale și educative, dedicate celor mici.

Programul festivalului va cuprinde, pe lângă foarte multe spectacole, atelierele de jocuri teatrale și construcție de marionete care îi introduc pe copii în culisele teatrului, oferindu-le ocazia să vadă ce pași trebuie urmați pentru a realiza un spectacol de animație. 

Se dorește ca  tânăra generație să aibă toate informațiile necesare pentru a se dezvolta armonios, intelectual, emoțional, social și civic așa că partenerii festivalului vor oferi, într-o manieră prietenoasă, atât copiilor, cât și părinților soluții, răspunsuri, informații cheie de comportament corect în situații critice în cadrul următoarelor sesiuni de informare și comportament preventiv:

Copilăria în siguranță – Întâlnire cu Inspectoratul General al Poliției  Române 

Micul salvator- Întâlnire cu SMURD - Serviciul Mobil de Urgență, Reanimare și Descarcerare

Prietenul meu, pompierul – Întâlnire cu Inspectoratul pentru Situații de Urgență

Copii și părinți în lumea lui "NU VREAU"  - întâlnire cu psiholog Monica Dinulescu

Terapie cu animale – prietenul cel mai bun al unui copil – Prezintă Alexandra Micu și cățelul Carol

Mai jos puteți vedea programul  Festivalului "Țăndărică Altfel": 

Festivalul "Țăndărică Altfel" Ediția a V-a  |  6-7.04  |  13-14.04  |  20-26.04.2019 

Luni, 1 aprilie 2019 

10:00 Mica sirenă, 3+, 50 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Marți, 2 aprilie 2019 

10:00 Rățușca cea urâtă, 3+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Miercuri, 3 aprilie 2019

10:00 Rățușca cea urâtă, 3+, 60 min. (Sala Țăndărică)

10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Joi, 4 aprilie 2019 

10:00 Capra cu trei iezi, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Vineri, 5 aprilie 2019 

10:00 Eu, Oblio, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)

10:30 Improveste, 4+, 60 min. (Anima Studio Țăndărică)

FESTIVAL 

Sâmbătă, 6 aprilie 2019 

10:00; 12:00 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

11:00 Micul salvator- Întâlnire cu SMURD - Serviciul Mobil de Urgență, Reanimare și Descarcerare (Sala Țăndărică) 

11:20 Scufița Roșie, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică) 

11:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură) 

Duminică, 7 aprilie 2019 

11:00 Copilăria în siguranță – Întâlnire cu Inspectoratul General al Poliției  Române (Sala Țăndărică) 

11:20 Cei trei purceluși, 3+, 50 min. (Sala Țăndărică) 

11:00 Pinocchio, 3+, 50 min. (Mall Băneasa)

Luni, 8 aprilie 2019 

10:00 Fata babei și fata moșneagului, 3+, 70 min. (Sala Țăndărică)

10:30 Improveste, 4+, 60 min. (Anima Studio Țăndărică)

Marți, 9 aprilie 2019 

10:00 Eu, Oblio, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Improveste, 4+, 60 min. (Anima Studio Țăndărică)

Miercuri, 10 aprilie 2019 

10:00 Apolodor, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Joi, 11 aprilie 2019 

10:00 Apolodor, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Vineri, 12 aprilie 2019 

10:00 Eu, Oblio, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

FESTIVAL 

Sâmbătă, 13 aprilie 2019 

11:00 Prietenul meu, pompierul – Întâlnire cu Inspectoratul pentru Situații de Urgență  (Sala Țăndărică) 

11:20 Mica sirenă, 3+, 50 min. (Sala Țăndărică) 

10:00; 12:00 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Duminică, 14 aprilie 2019 

11:00 Terapie cu animale de companie (Sala Țăndărică)

11:20 Tigrișorul Petre, 3+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

11:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură)

Luni, 15 aprilie 2019

10:00 Apolodor, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Marți,16 aprilie 2019 

10:00 Croitorașul cel viteaz, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Miercuri, 17 aprilie 2019 

10:00 Apolodor, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Joi, 18 aprilie 2019 

10:00 Eu, Oblio, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Improveste, 4+, 60 min. (Anima Studio Țăndărică)

Vineri, 19 aprilie 2019 

10:00 Jack și vrejul de fasole, 5+, 55 min. (Sala Țăndărică) 

10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

FESTIVAL

Sâmbătă, 20 aprilie 2019 

11:00 Copiii și părinții în lumea lui ”NU VREAU” – întâlnire cu psiholog Monica Dinulescu (Sala Țăndărică)

11:20 Motanul încălțat, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică) 

11:00 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Mall Băneasa)

11:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură) 

Duminică, 21 aprilie 2019 

11:00 Copiii și părinții în lumea lui ”NU VREAU” – întâlnire cu psiholog Monica Dinulescu (Sala Țăndărică) 

11:20 Capra cu trei iezi, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică) 

10:00; 12:00 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Luni, 22 aprilie 2019 

10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Marți, 23 aprilie 2019 

09:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură) 

10:00 Scufița Roșie, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică)

14:30 Motanul încălțat, 3+, 55 min. (Spitalul ”Marie Curie”) 

Miercuri, 24 aprilie 2019 

09:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură)

10:00 Cenușăreasa, 4+, 55 min. (Sala Țăndărică) 

Joi, 25 aprilie 2019 

10:00 Lampa lui Alladin, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică) 

14:00 Capra cu trei iezi, 3+, 55 min. (Spitalul ”Grigore Alexandrescu”)

Vineri, 26 aprilie 2019 

10:00 Capra cu trei iezi, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică)

Sâmbătă, 27 aprilie 2019 

11:00 Albă ca zăpada, 3+, 60 min. (Sala Țăndărică)

FULLSCREEN
Teatrul de Animație Țăndărică organizează în luna aprilie cea de-a 5-a ediție a Festivalului "Țăndărică Altfel"
  • /



Vezi episoade in intregime pe

STIRILEPROTV.RO

Mai mult pe STIRILEPROTV.RO