Program EURO 2020! Cine transmite cele mai importante meciuri de fotbal ale anului

Program EURO 2020! Cine transmite cele mai importante meciuri de fotbal ale anului
Autor: Iulian Ioncea
Data publicarii: 08 Iunie 2021
Data actualizare: 18 Iunie 2021
Au mai rămas doar câteva zile până la debutul EURO 2020, competiție care va fi transmisă live și în exclusivitate de PRO TV, PRO X și VOYO, iar programul oficial al meciurilor a fost dezvăluit.

Cea mai importantă competiție europeană se va juca mai târziu cu un an decât era programată, din cauza pandemiei de coronavirus, însă această așteptare a făcut ca dorința de vizionare a partidelor de fotbal să fie și mai mare.

Vă prezentăm mai jos programul EURO 2020 și cine va transmite cele mai importante meciuri de fotbal ale anului:

FAZA GRUPELOR

Vineri, 11 iunie:

Turcia - Italia (ora 22.00 - PRO TV)

Sâmbătă, 12 iunie:

Ţara Galilor - Elveţia (ora 16.00 - PRO TV)

Danemarca - Finlanda (ora 19.00 - PRO TV)

Belgia - Rusia (ora 22.00 - PRO TV)

Duminică, 13 iunie:

Anglia - Croaţia (ora 16.00 - PRO TV)

Austria - Macedonia de Nord (ora 19.00 - PRO TV - Meciul se joacă la București, pe Arena Naţională)

Țările de Jos - Ucraina (ora 22.00 - PRO TV)

Luni, 14 iunie:

Scoţia - Cehia (ora 16.00 - PRO TV)

Polonia - Slovacia (ora 19:00 - PRO TV)

Spania - Suedia (ora 22.00 - PRO TV)

Marţi, 15 iunie:

Ungaria - Portugalia (ora 19.00 - PRO TV)

Franţa - Germania (ora 22.00 - PRO TV)

Miercuri, 16 iunie:

Finlanda - Rusia (ora 16.00 - PRO TV)

Turcia - Ţara Galilor (ora 19.00 - PRO TV)

Italia - Elveţia (ora 22.00 - PRO TV)

Joi, 17 iunie:

Ucraina - Macedonia de Nord (ora 16.00 - PRO TV - Meciul se joacă la București, pe Arena Naţională)

Danemarca - Belgia (ora 19.00 - PRO TV)

Țările de Jos - Austria (ora 22.00 - PRO TV)

Vineri, 18 iunie:

Suedia - Slovacia (ora 16.00 - PRO TV)

Croaţia - Cehia (ora 19.00 - PRO TV)

Anglia - Scoţia (ora 22.00 - PRO TV)

Sâmbătă, 19 iunie:

Ungaria - Franţa (ora 16.00 - PRO TV)

Portugalia - Germania (ora 19.00 - PRO TV)

Spania - Polonia (ora 22.00 - PRO TV)

Duminică, 20 iunie:

Elveţia - Turcia (ora 19.00 - PRO X)

Italia - Ţara Galilor (ora 19.00 - PRO TV)

Luni, 21 iunie:

Ucraina - Austria (ora 19.00 - PRO TV - Meciul se joacă la București, pe Arena Naţională)

Macedonia de Nord – Țările de Jos (ora 19.00 - PRO X)

Rusia - Danemarca (ora 22.00 - PRO TV )

Finlanda - Belgia (ora 22.00 - PRO X)

Marţi, 22 iunie:

Croaţia - Scoţia (ora 22.00 - PRO TV sau PRO X)

Cehia - Anglia (ora 22.00 - PRO TV sau PRO X)

Miercuri, 23 iunie:

Suedia - Polonia (ora 19.00 - PRO TV sau PRO X)

Slovacia - Spania (ora 19.00 - PRO TV sau PRO X)

Portugalia - Franţa (ora 22.00 - PRO TV sau PRO X)

Germania - Ungaria (ora 22.00 - PRO TV sau PRO X)

Pentru partidele care se joacă la aceeași oră nu s-a stabilit încă ce post dintre PRO TV și PRO X va difuza fiecare meci.


foto: Shutterstock

OPTIMI

Sâmbătă, 26 iunie:

meciul 1: Locul 2 din Grupa A – Locul 2 din Grupa B (ora 19.00 – PRO TV)

meciul 2: Locul 1 din Grupa A – Locul 2 din Grupa C (ora 22.00 – PRO TV)

Duminică, 27 iunie:

meciul 3: Locul 1 din Grupa C – Locul 3 din Grupa D/E/F (ora 19.00 – PRO TV)

meciul 4: Locul 1 din Grupa B – Locul 3 din Grupa A/D/E/F

Luni, 28 iunie:

meciul 5: Locul 2 din Grupa D – Locul 2 din Grupa E (ora 19.00 – PRO TV)

meciul 6: Locul 1 din Grupa F – Locul 3 din Grupa A/B/C (ora 22.00 – PRO TV – Meciul se joacă la București, pe Arena Națională)

Marți, 29 iunie:

meciul 7: Locul 1 din Grupa D – Locul 2 din Grupa F (ora 19.00 – PRO TV)

meciul 8: Locul 1 din Grupa E – Locul 3 din Grupa A/B/C/D (ora 22.00 – PRO TV)

SFERTURI

Vineri, 2 iulie:

sfert 1: Câștigător meci 6 din Optimi – Câștigător meci 5 din Optimi (ora 19.00 – PRO TV)

sfert 2: Câștigător meci 4 din Optimi – Câștigător meci 2 din Optimi (ora 22.00 – PRO TV)

Sâmbătă, 3 iulie:

sfert 3: Câștigător meci 1 din Optimi – Câștigător meci 3 din Optimi (ora 19.00 – PRO TV)

sfert 4: Câștigător meci 8 din Optimi – Câștigător meci 7 din Optimi (ora 22.00 PRO TV)

SEMIFINALE

Marți, 6 iulie:

Câștigător sfert 1 – Câștigător sfert 2 (ora 22.00 – PRO TV)

Miercuri, 7 iulie:

Câștigător sfert 4 – Câștigător sfert 3 (ora 22.00 – PRO TV)

FINALA

Duminică, 11 iulie:

Câștigător semifinala 1 – Câștigător semifinala 2 (ora 22.00 – PRO TV)

Vă reamintim că toate meciurile de fotbal din programul EURO 2020 pot fi văzute online pe VOYO.




VIDEO PROTVPLUS.RO


STIRILEPROTV.RO
Mai mult pe STIRILEPROTV.RO
Modifică setările cookies