• Italia - Spania și Anglia – Danemarca sunt semifinalele EURO 2020! Când se joacă meciurile

Început pe 11 iunie, cu meciul Turcia – Italia, EURO 2020 se apropie cu pași repezi de final, iar în finală le-am putea vedea chiar pe țara care va găzdui ultimul act, Anglia, și pe cea care a deschis competiția din acest an, Italia.

După un parcurs aproape perfect și fără gol primit, Anglia a trecut în sferturile de finală de Ucraina, pe care a învins-o cu 4-0, și se va duela pentru un loc în finală cu Danemarca, țară ce a reușit să o învingă pe Cehia cu 2-1.

Cu doar o zi înainte își asiguraseră locul în semifinale și Spania și Italia, care au trecut de Elveția (3-1 la penalty-uri, după 1-1 la finalul celor 90 de minute), respectiv de Belgia (2-1). Astfel, Spania și Italia se vor lupta pentru a ajunge în marea finală.

Toate meciurile de la EURO 2020 s-au văzut live și în exclusivitate la PRO TV, dar și online pe VOYO.

Programul ultimelor trei meciuri de la EURO 2020 este următorul:

SEMIFINALE

Marți, 6 iulie:

semifinala 1: Italia - Spania (ora 22.00)

Miercuri, 7 iulie:

semifinala 2: Anglia – Danemarca (ora 22.00)

FINALA

Duminică, 11 iulie:

Italia – Anglia (ora 22.00)

Ca și până acum, meciurile de la EURO 2020 se văd live și în exclusivitate la PRO TV, dar și online pe VOYO