![](https://cmero-ott-images-avod.ssl.cdn.cra.cz/r314x175n/q80/NA.jpg?default=https%3A%2F%2Fassets.protv.ro%2Fassets%2Ffeed%2Fproduction_cross-la-interior-articol-protv%2F20240725%2F62469646+%281%29.webp)
Radu-Ștefan Bănică a fost văzut zilele trecute într-o ipostază cel puțin…neobișnuită. Tânărul actor și cântăreț a fost surprins plimbându-se pe un teren de sport din capitală, vorbind la telefon, îmbrăcat chiar în haine preoțești.
Gallery
Deși este cunoscut pentru discreția sa, Radu-Ștefan Bănică nu a putut trece neobservat prin ținuta pe care a ales să o poarte – o sutană completată de o pălărie mare, de culoare crem și o pereche de pantofi roșii, vestimentație ce amintește de ținuta preoților catolici.
Dacă preț de câteva minute tânărul artist parea că nu are companie, acesta s-a alăturat ulterior unui grup de persoane care îl așteptau cu interes. Mai târziu, artistul a plecat singur spre mașina parcată în apropiere și a demarat spre o destinație necunoscută.