Luminița Anghel a vorbit pentru prima dată despre scandalul în care a fost implicată cu fiul ei adoptiv, asta după ce David Pușcaș a început să facă noi declarații controversate despre artistă, în spațiul public.
Gallery
Invitată în podcastul „Acasă la Măruță”, printre lacrimi, Luminița Anghel a povestit cum au stat lucrurile, de fapt, în familia lor. Artista a făcut mărturisiri cutremurătoare, dezvăluind coșmarul prin care a trecut în toți anii în care David Pușcaș a locuit în casa ei. Cântăreața se temea pentru viața ei și a familiei sale.
Au trecut 10 de ani la conflictul iscat între David Pușcaș și mama lui adoptivă, Luminița Anghel. Recent, David Pușcaș a revenit în spațiul public și a început să facă declarații controversate despre celebra cântăreață.
În toți acești ani, Luminița Anghel a păstrat tăcerea, însă după cele întâmplate în ultima perioadă, aceasta a răbufnit.
Invitată în podcastul lui Cătălin Măruță, artista și-a spus partea de adevăr. Printre lacrimi, a povestit că a trăit un adevărat coșmar pe vremea când David Pușcaș locuia în casa ei.
Luminița Anghel a susținut că tânărul avea reacții violente față de fiul ei biologic, iar ea s-a temut întotdeauna ca cel mic să nu pățească ceva din cauza fratelui său.
„Îmi pare rău că plâng. Mi se pare ridicol și o să zică lumea că mă victimizez, dar nu este adevărat. (…) Când au început problemele, și au început devreme, deja din clasa a 5-a, cu băiatul acesta căruia nu vreau să-i spun numele pentru că mi-a călcat în picioare toată onoarea de mamă, de femeie, de om, de artist. Dintr-o răzbunare de om fără suflet. Am fost o mamă normală, obișnuită. Care își iubea copilul și care și-a îngrijit copilul.
Nu s-ar fi schimbat nimic, niciodată, dacă el nu începea să aibă acest comportament absolut deviant în familia mea și să-mi pună viața mie în pericol și viața lui Filip. Eu n-am putut să-l las pe băiatul cel mare niciodată cu Filip singur. Nu vrei să știi ce priviri, câtă ură. Mi-a fost frică să nu-i pună pernă pe față. Eu am trăit un coșmar despre care oamenii nu știu și despre care n-am vrut să vorbesc. Asta e povestea adevărată, că n-am putut să-mi las propriul copil niciodată singur cu copilul adoptat.
Avea niște reacții atât de violente, se automutila. Se lovea cu capul de podea, spărgea totul în cameră. Când a aruncat prima dată cu o sticlă de parfum înspre scoica lui Filip, sticla s-a făcut țăndări. Copilul era în brațe la femeia asta din Anglia. Ăsta a fost norocul pentru care copilul nu a pățit vreo nenorocire”, a spus Luminița Anghel, în podcastul lui Cătălin Măruță.
Citește și:
Pe lângă David, Luminița Anghel a adoptat și o fetiță, care s-a aflat în grija ei o bună perioadă de timp. Se pare că David Pușcaș ar fi avut aceeași atitudine și față de Măriuca.
„Cătălin Măruță: El a fost violent cu tine?
Luminița Anghel: Da, a fost violent tot timpul în ultima perioadă. Nu rezolvă, aceste amintiri rămân pe viață.(…) Și cu Maria se purta rău. Din proastă și urâtă nu o scotea. O bătea peste obraji. Avea obrajii roșii și fierbinți și plângea. Îi spunea, că am ascultat de după ușă: dacă-i spui mamei,
te omor! (…) Este o poveste de viață care nu este exemplu ceilalți părinți care vor să adopte pentru că nu pot face copii. Fiecare cu norocul lui. Eu am tras lozul greșit”, a mai mărturisit artista.
Sursă foto: Instagram, Captură YouTube