• PRO TV
  • Care este motivul pentru care Luminița Anghel a dus-o pe Măriuca înapoi la orfelinat. Cu lacrimi în ochi, artista a mărturisit totul: „Nu puteam să-i complic viața”

Care este motivul pentru care Luminița Anghel a dus-o pe Măriuca înapoi la orfelinat. Cu lacrimi în ochi, artista a mărturisit totul: „Nu puteam să-i complic viața”

Care este motivul pentru care Luminița Anghel a dus-o pe Măriuca înapoi la orfelinat. Cu lacrimi în ochi, artista a mărturisit totul: „Nu puteam să-i complic viața”

Luminița Anghel a vorbit pentru prima dată despre probleme cu care s-a confruntat în perioada în care fiul ei adoptiv, David Pușcaș, se afla în grija ei, cât și despre fetița pe care o luase în plasament și de care s-a ocupat timp de cinci ani.

Gallery

Invitată în podcastul lui Cătălin Măruță, Luminița Anghel și-a deschis sufletul și a abordat un subiect mai delicat, mai exact, aceasta a vorbit despre Măriuca, fetița pe care a luat-o în plasament la câțiva ani după ce l-a adoptat pe David. Deși nu a vrut să deschidă acest subiect, artista s-a decis să vorbească și să spună partea ei de adevăr, după ce fiul pe care l-a crescut de la vârsta de doi ani a făcut declarații controversate. Acum, cântăreața a dezvăluit de ce nu a mai căutat-o pe Măriuca.

Care este motivul pentru care Luminița Anghel a rupt legătura cu Măriuca și nu a mai căutat-o

Maria, fetița pe care Luminița Anghel o luase în plasament, a ajuns din nou la orfelinat după ce a izbucnit scandalul între Luminița Anghel și mama biologică a fetei, iar artista nu a mai văzut-o, tocmai pentru a opri acest conflict. Printre lacrimi, artista a dezvăluit că a suferit enorm când a trebuit să renunțe la copilă.

„Nu, eu nu am mai avut voie să o vizitez, pentru că mama o vizita și o întreba tot timpul: „Ce ți-a adus artista?' și ca să sting acest scandal, care oricum a continuat mult timp după ce am dus-o eu, nu am mai… În schimb, țineam legătura telefonic cu una din mămici, erau două mămici care făceau cu schimbul în căsuța de tip familial.

La un moment dat, când îi sărbătoream ziua de naștere lui Filip într-un loc de joacă, am primit un telefon de la mămica aceasta. Filip era mititel, serbam cu grădinița. M-am retras la baie și am început să plâng, pentru că întâmplător era ziua fiului meu biologic, dar ea mă sunase să îmi spună (n.r- plânge): „Să știți că cei cinci ani de zile în care ați avut grijă de fetiță se simt. Copilul se simte că a crescut într-un mediu extraordinar, că a fost iubită, că nu i-a lipsit nimic. Din comportamentul ei, toate aceste lucruri se văd”, a declarat Luminița Anghel în podcastul lui Cătălin Măruță.

Din acel moment, vizitele cântăreței au încetat, deși aceasta și-ar fi dorit să păstreze legătura cu Măriuca.

„Eu nu am mai fost să o vizitez pentru că nu puteam să-i complic viața, nici a ei, nici a mea, chiar dacă am suferit foarte mult atunci. Rănile se deschid vorbind (n.r- plânge). Nu vor trece, timpul nu rezolvă lucrurile, timpul doar lasă lucrurile să se așeze, dar nu rezolvă, aceste amintiri rămân pe viață. Îmi pare rău că a trebuit să intre și ea în discuție, pentru că eu nu am vorbit niciodată despre ea și nici nu aș fi vrut. Îmi doresc din toată inima să îmi protejez familia, nu am venit nici să mă scuz, nici să explic”, a mai adăugat artista.

Citește și:

Sursă foto: Instagram/ Captură YouTube

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni