Viviana Sposub și George Burcea s-au despărțit. Anunțul a fost făcut chiar de către fosta asistentă de televiziune, prin intermediul unui mesaj postat pe contul său de Instagram.
Gallery
La scurt timp după aceea, Georgea Burcea a făcut și el primele declarații publice, dar în cadrul unei emisiuni televizate. Acesta a lăudat relația pe care o are cu Andreea Bălan, după ce, mai mulți ani, s-au tot plimbat prin tribunale din cauza divorțului.
Timp de patru ani și jumătate, Viviana Sposub și George Burcea au format unul dintre cele mai apreciate cupluri din țara noastră. Discreți, dar mereu împreună, cei doi păreau făcuți unul pentru celălalt și pregătiți să treacă la nivelul următor.
Cu toate acestea, ceva s-a schimbat, iar Viviana Sposub și George Burcea s-au despărțit. Niciunul dintre ei nu a dezvăluit motivele care au stat în spatele deciziei, mai ales că au hotărât să meargă pe drumuri separate în urmă cu mai bine de șase luni.
Vestea a reprezentat un adevărat șoc pentru fanii acestora, care sperau să îi vadă, în curând, în fața altarului. De-a lungul relației, cei doi s-au împăcat și despărțit de mai multe ori, dar ultima șansă pe care și-au acordat-o părea să nu îi mai aducă niciodată în acest punct.
La scurt timp după ce Viviana Sposub a anunțat că nu mai formează un cuplu cu George Burcea, actorul a avut prima reacție. Acesta a evitat să discute despre separare, dar a lăudat relația cu Andreea Bălan, care pare să fi ajuns într-un punct care este benefic pentru toată lumea.
Având doi copii împreună, artista și fostul ei soț au depus eforturi foarte mari pentru ca micuțele să îi aibă alături pe ambii părinți și, în ciuda tuturor momentelor tensionate în care au fost implicați, Andreea Bălan și George Burcea au reușit să ajungă la un numitor comun.
„Cât de mult timp se poate, în condițiile tale, mă refer strict la joburi (n.r. cât timp petrecere alături de ele). (...) Slavă Cerului că suntem bine și că pot să stau cu ele, pot să mă joc cu ele, pot să le iau când vreau, pot să le duc când vreau, e foarte bine! Am intrat în normalitate. E bine, s-a rezolvat cu totul, și noi adulții între noi, toate s-au rezolvat”, a spus acesta, în cadrul unei emisiuni televizate.
Sursa foto: Instagram