
Deși este una dintre cele mai iubite artiste din România, Mirabela Dauer ascunde o durere profundă în plan personal. Deși este mamă și bunică, artista nu mai are nicio legătură cu fiul ei, iar pe nepoata sa nu a văzut-o niciodată.
În timp ce cariera sa muzicală a cunoscut succesul, viața privată a fost marcată de suferință, pierderi și o ruptură dureroasă de propriul copil. Artista a mărturisit că nu mai vorbește cu fiul său de ani de zile, iar relația dintre ei este una inexistentă.
Mirabela Dauer a trecut printr-un divorț dificil, dintr-o căsnicie în care spune că a îndurat agresiuni și umilințe greu de imaginat. Deși separarea a fost o eliberare, cel mai dureros moment a fost pierderea custodiei copilului.
„Am plecat din căsnicie fără nimic. Nici măcar copilul nu a rămas cu mine. A fost un șoc. Am fost bolnavă, nu mai conta nimic pentru mine. La proces am pierdut tot. Fostul soț a pus toate lucrurile din casă pe numele altcuiva. Am rămas cu mâinile goale. Dar cel mai mult m-a durut că nu am mai avut acces la fiul meu. Am încercat să-l caut, dar nu s-a putut”, a povestit artista în podcastul lui Damian Drăghici.
Mai mult, Mirabela susține că fiului său i s-ar fi spus că ea a murit. De fiecare dată când spunea că a văzut-o la televizor, i se răspundea că sunt înregistrări vechi. Astfel, legătura dintre mamă și copil s-a rupt complet.
Astăzi, fiul artistei are 48 de ani și este la rândul lui părinte. Mirabela Dauer este bunică, însă mărturisește cu tristețe că nu și-a cunoscut niciodată nepoata. Între ea și fiul ei nu mai există comunicare, iar artista spune că nici nu mai dorește să refacă relația.
„Fiul meu are 48 de ani. Are o fată. Nu, nu l-am mai văzut niciodată. El nu mai vrea să aibă o relație cu mine, dar nici eu nu mai vreau. Mai ales după ce am auzit ce spune despre mine...”, a mai adăugat artista, cu amărăciune.
Foto: Facebook