Iulia Albu a trecut prin clipe de groază, după ce fiica ei a fost implicată într-un accident feroviar. Două trenuri s-au ciocnit, în Constanța, iar adolescenta se număra printre pasagerii unuia dintre ele.
Gallery
Duminică după-amiază, 4 mai, două trenuri s-au ciocnit, iar fiica Iuliei Albu se număra printre pasagerii unuia dintre ele. A fost activat planul roșu de intervenție și zeci de persoane au fost rănite.
Iulia Albu a făcut primele declarații despre fiica ei, după ce adolescenta a fost implicată într-un accident feroviar. Creatoarea de modă a mărturisit că fiica ei este în stare de șoc, fiind îngrijorată atât pentru Mikaela, cât și pentru ceilalți copii care se aflau cu ea.
Fiica lui Mihai Albu și a Iuliei Albu se afla într-o excursie cu școala, iar mai mulți colegi de-ai Mikaelei au fost răniți. Criticul de modă nu a reușit să afle prea multe detalii imediat după accident, deoarece fiica ei era în stare de șoc.
Aceasta susține că fiica ei a scăpat fără să fie rănită, deoarece, având un bagaj foarte greu, se număra printre ultimii copii care trebuiau să urce în trec. Cu toate acestea, este optimistă și știe că fiica ei își va reveni.
„Este absolut îngrozitor ce s-a întâmplat, este ridicol să se întâmple aşa ceva în 2025. Ca mamă sunt profund îngrijorată atât pentru Mikaela, care este în stare de şoc, cât şi pentru ceilalţi copii care au suferit lovituri destul de puternice. A fost un accident grav. Norocul Mikaelei a fost că avea un bagaj foarte greu şi a rămas printre ultimii copii care urmau să urce”, a spus Iulia Albu, conform Cancan.
Deși fiica Iuliei Albu a scăpat, aceasta a intrat în stare de șoc, după ce și-a văzut una dintre prietene întinsă pe asfalt. Pentru a depăși mai ușor momentul, Iulia Albu a decis să apeleze la ajutorul unui psiholog.
„Primul meu gând a fost să mă urc în maşină şi să plec, dar nu as fi ajuns niciodată la timp. Am trimis pe cineva din Constanţa, care îmi este un prieten foarte apropiat, să stea cu ea, până o să plece cu următorul tren. Eu eram în timpul unei fimări, am oprit absolut tot.
Mika era în spatele colegei sale, care-i este și bună prietenă. Aceasta se afla pe scară, gata să urce, în momentul impactului, când un alt tren a intrat în cel de pe peron. Fata a căzut și s-a lovit foarte rău. Mika și-a văzut prietena întinsă pe asfalt”, a mai spus fosta soție a lui Mihai Albu.
Sursa foto: Instagram