
Este divorțul care a zguduit showbizul din temelii. După 10 ani de relație și 4 ani de mariaj, cel mai solid cuplu din România și-a spus „adio”. Noi dezvăluiri despre despărțirea momentului.
Gallery
Daiana Anghel și Sorin Gonțea formau unul dintre cele mai solide cupluri din showbiz. În urmă cu patru ani, cei doi și-au unit destinele în cadrul unei petreceri fastuoase.
Recent, vedeta a anunțat despărțirea prin intermediul unei postări pe Instagram. Cei doi și-au spus „adio” după 10 ani de relație.
„Am fost împreună zece ani. Zece ani în care am crescut frumos atât individual, cât și împreună. Ne-am sprijinit, ne-am modelat reciproc, am fost parte din devenirea celuilalt.
Însă, uneori, chiar și lucrurile frumoase ajung la un sfârșit. Nu pentru că se întâmplă ceva rău, ci pentru că, la un moment dat, binele care era comun nu mai înseamnă același lucru pentru amândoi. Și atunci e nevoie ca fiecare să fie bine... separat.
Nu a fost nimic grav. Nu a fost nimic urât. Dimpotrivă, despărțirea noastră s-a întâmplat încet, în timp. A fost o conștientizare treptată, nu o ruptură bruscă. Și da, am fi putut continua încă mult timp „bine”. Dar n-ar fi fost acel „bine” sincer, ci mai degrabă un confort. O obișnuință. Și nu ne-am fi făcut un bine nici nouă, nici unul celuilalt, dacă am fi rămas într-o iluzie.
Cred că suntem norocoși. Norocoși că am trăit frumos. Și norocoși că am putut încheia această etapă cu recunoștință, nu cu reproșuri. Fără ură. Fără răni care să umbrească ceea ce a fost luminos. A fost bine, dar nu suficient de bine. Și poate că, uneori, curajul nu înseamnă să rămâi, ci să pleci cu inima curată.
Nu știu dacă a fost decizia „corectă” și nici nu contează cum văd alții treaba asta, ca în această relație și în căsnicie am fost doi, nu noi și toată lumea. Dar știu că a fost decizia pe care am putut-o lua cu luciditate și respect. Pentru noi. Pentru ce am fost.
Ne-am lăsat timp să trăim aceste momente de desprindere în tihnă, fără păreri nesolicitate din exterior, fără ochi ațintiți asupra noastră. Oricât de liniște ar fi, tot doare, iar ultimul lucru de care ai nevoie în astfel de momente este să te simți sub lupa celorlalți. Așa că ne-am dat acest timp. Și singurul motiv pentru care există această postare e că ne știți împreună încă de la începutul meu cu voi. În rest, este un subiect pe care nu-mi doresc să-l dezvolt cu absolut nimeni, fie că e vorba de voi, de cunoștințe care abia acum află sau de rude. Suntem bine și vrem să fim bine în continuare”, a scris Daiana Anghel, în mediul online.
Citește și:
La scurt timp după ce a anunțat despărțirea de Sorin Gonțea, Daiana Anghel a revenit cu un mesaj pe rețelele de socializare în care a precizat că trece printr-o perioadă dificilă și nu își dorește ca situația ei amoroasă să fie discutată de alte persoane.
„Un singur lucru vreau să spun și nu se aplică majorității dintre ei, dar simt nevoia să fac această precizare. Referitor la ultima postare pe care am făcut-o, nimic pe acest subiect nu este deschis pentru discutat, întrebat, nimic. Este doar din apreciere pentru voi că sunteți aici de atât de mult timp și pentru că ne-ați fost aproape în această călătorie, dar asta nu este o invitație la nicio părere.
Nu este absolut deloc ușor să te exprimi cu astfel de momente intime din viața personală și nu mă interesează care sunt părerile nimănui. Vreau doar să fie ținute departe de mine, departe de noi. În rest, din nou, vă mulțumesc pentru toată energia frumoasă și bună pe care mi-o transmiteți”, a spus Daiana Anghel pe rețelele de socializare.
Sursă foto: Instagram