Mihai Leu este în stare gravă la spital. Fostul campion mondial a fost internat de urgență la Terapie Intensivă la Institutul Clinic Fundeni.
Mihai Leu este în stare gravă la spital, la doar câteva săptămâni de când a avut, din nou, nevoie de ajutorul medicilor. Fostul campion la raliuri este monitorizat în permanență.
Problemele de sănătate ale lui Mihai Leu se agravează pe zi ce trece, iar fostul campion Mondial la box a fost internat pe secția de Terapie Intensivă la Institutul Clinic Fundeni. Acesta se află în comă indusă și este, în permanență, monitorizat de doctori.
Conform medicului, prognosticul în ceea ce privește ameliorarea problemelor de sănătate ale acestuia este unul rezervat. Mai mult decât atât, conform surselor medicale, Mihai Leu a ajuns la Fundeni sâmbătă, 21 iunie, cu elicopterul, după ce a făcut, din nou, hemoragie.
Mihai Leu se confruntă cu insuficiență pulmonară și cu metastaze pulmonare, iar complicațiile apărute în urma diagnosticului de cancer l-au ținut internat în spital mai bine de două luni.
Sursa foto: Facebook