Mihaela Rădulescu traversează cea mai perioadă din viața ei, după ce Felix Baumgartner a murit subit, în urma unui accident produs în Italia. Fostul sportiv s-a prăbușit în piscina unui hotel, iar medicii ajunși la fața locului nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.
Gallery
Felix Baumgartner a murit joi, 17 iulie. Conform informațiilor, acestuia i s-a făcut rău, nu a mai putut controla parapanta și s-a prăbușit în piscina unui hotel. După o perioadă de tăcere, fosta prezentatoare de televiziune a făcut primele declarații.
În momentul în care Felix Baumgartner a murit, Mihaela Rădulescu se afla cu el, în Italia, în vacanță, într-un loc pe care îl îndrăgeau.
Deși, inițial, s-a spus că Mihaela Rădulescu a aflat de moartea lui Felix Baumgartner de la autorități, aceasta ajunsese la locul în care fostul sportiv s-a prăbușit și a fost alături de el până în momentul în care a închis ochii.
În ciuda eforturilor depuse de martori și de personalul medical, Felix Baumgartner nu a mai putut fi salvat, decesul fiind pronunțat.
„A murit făcând ceea ce iubea cel mai mult – zburând – într-un loc care îi aducea fericire, în care am venit pentru a treia oară, cu mine ținându-l de mâini și strigându-i să LUPTE. Prima luptă pe care a pierdut-o…Sunt pierdută fără el.
Suntem cu toții, cei care am avut binecuvântarea de a-l avea în viețile noastre. Am scris asta pentru el. Aduceți-i un omagiu lui FELIX. Acest om unic merită tot ce e mai bun din inimile, gândurile și rugăciunile noastre…”, a scris Mihaela Rădulescu, în mediul online.
Sursa foto: Instagram