• PRO TV
  • Spitalul din România unde pacienții primesc această mâncare. Ministrul Sănătății trage un semnal de alarmă: „Arată exact cât dispreţ există faţă de oameni”

Spitalul din România unde pacienții primesc această mâncare. Ministrul Sănătății trage un semnal de alarmă: „Arată exact cât dispreţ există faţă de oameni”

Spitalul din România unde pacienții primesc această mâncare. Ministrul Sănătății trage un semnal de alarmă: „Arată exact cât dispreţ există faţă de oameni”

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a publicat pe pagina sa de Facebook imagini cu mâncarea servită pacienţilor într-un spital din România. Acesta trage un semnal de alarmă cu privire la condițiile din unitățile medicale din țară.

Alexandru Rogobete, Ministrul Sănătății din România, a publicat pe profilul său de Facebook două fotografii cu mâncarea pe care pacienții o primesc în Spitalului Judeţean de Urgenţă Satu Mare. Acesta a criticat dur aspectul şi calitatea meniului și a reamintit oamenilor că pe site-ul Ministerului Sănătăţii este disponibil un formular online dedicat sesizărilor. 

CITEȘTE ȘI:

„Poftă „bună” celor din conducerea Spitalului Judeţean de Urgenţǎ Satu Mare! Se spune că eşti ceea ce mănânci, dar cred că de data asta putem parafraza pe modelul eşti ceea ce le serveşti pacienţilor tăiŞi nu încercaţi sǎ explicaţi cum la voi "nu se poate" - pentru cǎ în multe alte locuri - SE POATE!, a scris ministrul.

Formularul pentru sesizări este disponibil AICI.

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni