O celebră cântăreață, care a fost diagnosticată cu cancer, a emoționat publicul cu prima ei apariție pe scenă după o perioadă dificilă de recuperare. Emoțiile au fost la cote maxime când și-a adus fiul de doi ani pe scenă, iar fanii au trăit momente de neuitat, aplaudând-o și cântând alături de ea.
Gallery
Este vorba despre Jessie J, artista britanică în vârstă de 37 de ani, cunoscută pentru hituri precum „Price Tag” sau „Domino”. Jessica Cornish, pe numele ei real, a fost diagnosticată cu cancer la sân anul acesta și a trecut printr-o operație extrem de importantă în urmă cu doar 11 săptămâni.
Într-o perioadă în care sănătatea ei era incertă, Jessie J și-a menținut optimismul și dragostea pentru muzică, considerând aceasta un adevărat mijloc de vindecare.
„Încă mă recuperez, dar sunt atât de recunoscătoare să fiu aici”, a spus artista, vizibil emoționată, în primul ei concert de după aflarea diagnosticului.
Pe 7 septembrie, Jessie J a urcat pe scena BBC Radio 2 in the Park, la Chelmsford, deschizând show-ul cu o interpretare puternică a piesei „Domino”. Concertul a fost unul acustic și a reprezentat cel mai mare show de acest tip susținut de artista până acum.
„Acesta este cel mai mare show acustic pe care l-am susținut vreodată”, a spus Jessie publicului, potrivit Metro UK.
Evenimentul a avut o semnificație aparte și pentru viața personală a artistei: fiul ei, Sky Safir Cornish Colman, în vârstă de doi ani, a asistat pentru prima dată la un concert live al mamei sale. La un moment dat, micuțul a urcat pe scenă alături de Jessie, făcând cu mâna fanilor și cântând împreună cu ea „La mulți ani”, într-un moment care a stârnit aplauze și emoție în rândul publicului.
Sky roubou a cena! O filho da Jessie J subiu no palco e cantou juntinho dela. ? pic.twitter.com/XhnX8m77vi
— Acervo Jessie J (@acervojessiej) September 6, 2025
„Nu aveți idee cât de mult înseamnă pentru mine să vă văd cântând alături de mine, după atâția ani. Parcă sunt încă un copil care face ceea ce iubește”, le-a mărturisit ea.
Înainte de a interpreta noul ei single „Living My Best Life”, artista a vorbit despre modul în care muzica a ajutat-o să facă față diagnosticului:
„Oamenii spuneau că ar trebui să oprim totul, să punem totul pe pauză. Dar viața nu e așa. Viața înseamnă să stai în mijlocul furtunii, să-ți ții umbrela sus și să mergi înainte. Pentru mine, muzica e un vindecător.”
Foto: Instagram