• PRO TV
  • În ce stare se află acum Jessie J ? Cântăreața a fost internată în spital cu o infecție pulmonară, la șase săptămâni după ce a fost operată de cancer la sân

În ce stare se află acum Jessie J ? Cântăreața a fost internată în spital cu o infecție pulmonară, la șase săptămâni după ce a fost operată de cancer la sân

În ce stare se află acum Jessie J ? Cântăreața a fost internată în spital cu o infecție pulmonară, la șase săptămâni după ce a fost operată de cancer la sân

Jessie J a fost internată din nou în spital. Artista se confruntă cu o altă problemă de sănătate, la doar șase săptămâni după o operație pentru cancer la sân. Vestea a fost făcută publică pe Instagram.

Gallery

Jessie J le-a povestit fanilor, printr-o postare pe Instagram, că a fost internată din nou în spital, la doar șase săptămâni după operația pentru cancer la sân. Alături de o fotografie în care apare cu o perfuzie în braț, artista a descris ultimele 24 de ore ca fiind foarte dificile. „Eram din nou în aceeași secție în care am fost după operație. Nu mă așteptam și nu era nimic planificat”, a scris ea. Cântăreața a explicat că a avut simptome care păreau să indice un cheag de sânge la plămân, dar a subliniat cu recunoștință că nu s-a confirmat acest diagnostic: „NU ESTE UN CHEAG DE SÂNGE, SLAVĂ DOMNULUI.”

Primele declarații după diagnosticul primit

După internare, Jessie J le-a spus fanilor că medicii au reușit să identifice cauza simptomelor care o afectau: o infecție și acumulare de lichid la nivelul plămânilor. Deși încă se confrunta cu dificultăți de respirație și dureri în piept, artista a ales să continue recuperarea acasă, sub supraveghere medicală, precizând că urăște să fie în spital. Cu umorul caracteristic, ea a transmis că, deși simptomele persistă, începe să se simtă mai puternică și că speră să fi fost vorba doar de o răceală. Jessie a împărtășit și un videoclip realizat în timp real, explicând că nu s-a concentrat pe conținut în această perioadă, ci pe odihnă și vindecare.

Artista și-a exprimat recunoștința față de familia și prietenii care i-au fost alături, mai ales mamei sale și celor care au avut grijă de fiul ei, Sky. De asemenea, le-a mulțumit fanilor pentru mesajele de susținere, rugăciuni și energia pozitivă trimisă. La începutul lunii iulie, Jessie primise vești bune: testele au arătat că nu există răspândire a cancerului după mastectomia din 23 iunie. Deși urmează încă o intervenție chirurgicală, cântăreața privește cu optimism procesul de vindecare, glumind autoironic cu privire la reconstrucția mamară și anunțând cu zâmbetul pe buze că își schimbă numele în „Monstrul LopJess”, scrie billboard.com.

Citește și:

Vezi și:

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni