
Andreea Cuciuc nu a murit din cauze naturale, susține mama acesteia, care e convinsă că tânăra s-a stins din viață pentru că a fost otrăvită de o „mână criminală”.
Gallery
Andreea Cuciuc, fiica celebrului interpret de muzică popoulară Igor Cuciuc, s-a stins din viață în mod tragic, la vârsta de doar 17 ani. Pe data de 15 noiembrie 2024, tânăra se afla la o petrecere, alături de colegii săi de clasă, moment în care i s-a făcut rău și s-a prăbușit.
La acel moment, medicii au concluzionat că tragedia s-a petrecut din cauza unui stop cardiac, pe fondul unor probleme mai vechi pe care le avea fata. Reamintim că aceasta a fost supusă unei intervenții chirurgicale cu 5 ani înainte de a muri.
În seara nenorocirii, cadrele medicale au intervenit rapid, la aproximativ șapte minute după apelul telefonic, însă eforturile de resuscitare nu au avut succes, Andreea Cuciuc fiind declarată decedată.
A trecut un an de la tragedia care a șocat o lume întreagă, iar mama regretatei Andreea Cuciuc vine cu o ipoteză de-a dreptul șocantă.
În cadrul unor declarații controversate, Diana Cuciuc a dat de înțeles, printre altele, că tânăra a fost otrăvită.
Femeia nu a spus, însă, și despre ce persoană ar fi vorba sau ce substanță misterioasă a consumat fata ei din cauza acesteia.
„Dumnezeu nu bate cu bățul! Și în această viață există boomerang! Doamne ajută! Andreea a fost otrăvită de o mână criminală! Totul este clar cine e vinovatul! Noi, ca părinți, avem foarte multe întrebări fără răspuns!
Dumnezeu să facă lumină în acest caz! Noi ne rugăm zi și noapte, mergem cu rugăciuni înainte! Doamne, fă lumină! Să le ardă și inimile lor de durere, așa cum ne doare sufletul și pe noi! Să fie pedepsit dușmanul!”, a spus mama Andreei Cuciuc în mediul online.
Foto: Facebook