S-au stabilit locul și data la care Ioana Popescu va fi înmormântată. Trupul neînsuflețit al jurnalistei a fost ridicat de la morgă, marți, 30 septembrie și depus la capelă.
Gallery
Ioana Popescu urmează să fie înmormântată în curând. Din cauza faptului că niciun membru al familiei nu a vrut să ridice trupul neînsuflețit al acesteia, inițial s-a spus că va fi înmormântată de stat.
Ioana Popescu a fost depusă la capelă, iar oamenii care vor să îi aducă un ultim omagiu pot face acest lucru. Priveghiul se desfășoară începând cu ziua de marți, 30 septembrie, la capela Cimitirului Berceni 2.
Slujba de înmormântare va avea loc miercuri, 1 octombrie, începând cu ora 11:00, la același cimitir.
Trupul neînsuflețit al Ioanei Popescu a fost ridicat de la morgă de iubitul ei și de una dintre persoanele care i-au fost alături pe parcursul vieții, tot ea fiind și cea care a anunțat că jurnalista nu va fi înmormântată de stat, ci va avea parte de o slujbă așa cum se obișnuiește.
Înainte ca trupul neînsuflețit al Ioanei Popescu să fie ridicat de la morgă, iubitul acesteia a postat, în mediul online, un mesaj prin care cerea bani pentru a putea organiza înmormântarea.
Cu toate acestea, bărbatul susținea că nu crede că jurnalista a decedat, fiind din ce în ce mai convins că aceasta și-a înscenat moartea, ajutată fiind de un bărbat pe care l-a pus să se dea drept polițist și să anunțe decesul ei.
Sursa foto: Facebook