Cormel Păsat și Bianca Păsat se află în prag de divorț, iar subiectul a fost discutat pe larg chiar de către el, în cadrul emisiunii „La Măruță”. Dansatorul a recunoscut care au fost motivele care au determinat-o pe soția lui să plece de acasă, după 18 ani de relație.
Gallery
Bianca Păsat și Cornel Păsat se numără printre cele mai longevive cupluri din showbiz-ul românesc, însă relația lor trece printr-un moment incert. Cei doi sunt în pragul divorțului, după ce antrenoarea a decis să plece de acasă.
După ce momentul delicat prin care cei doi trec a ajuns și în spațiul public, Cornel Păsat a vorbit despre problemele din căsnicia cu Bianca Păsat. Dansatorul a recunoscut că au ajuns în acest punct din cauze multiple și a decis să rupă tăcerea despre ceea ce se întâmplă între ei.
Potrivit acestuia, probleme principală a fost reprezentată de lipsa timpului petrecut împreună. Deoarece afacerea Biancăi merge din ce în ce mai bine, ea nu are un program fix, iar acest lucru a redus drastic timpul petrecut împreună cu Cornel Păsat.
Cu toate acestea, dansatorul susține că a fost alături de ea necondiționat și că a încercat să o ajute așa cum a putut, pentru a-i fi sprijin.
„Nu am crezut că vom ajunge în această situație neplăcută. Credeam că suntem suflete pereche. Cu două săptămâni înainte de ziua mea, lucrurile au degenerat de la o discuție banală, aș spune eu, despre gestionarea timpului.
În ultimii doi ani, a investit foarte mult timp în dezvoltarea ei personală, ceea ce i-a ocupat foarte mult timp și am început să simt foarte multe lipsuri. Tot timpul am încercat să o susțin, să înțeleg că direcția pe care a ales-o are nevoie de timp”, a spus acesta, în emisiunea „La Măruță”.
Un alt motiv care a dus la răcirea relației a fost sectorul financiar, deoarece Bianca Păsat a început să câștige mai mult decât soțul ei. În prezent, de când a rămas singur, dansatorul s-a reorientat și a început să investească în imobiliare, fiind mulțumit de direcția în care au început să se îndrepte lucrurile.
„Ea a ridicat ștacheta foarte mult (n.r. d.p.d.v. financiar). Într-o relație, este OK să fie ambii parteneri măcar la același nivel financiar. Nu unul mai sus și unul mai jos. În perioada în care ea s-a dezvoltat foarte tare, mi-am neglijat planurile mele de afaceri. Acum, am luat decizia să investesc și eu, că, vreo șapte ani, am fost cam casnic, să spun așa. Am intrat în imobiliare, am început să fac cursuri online. Partea artistică este part-time. E vorba și de finanțe, și de gestionarea timpului.
Nu mă simt eu bărbatul în casă. Atât timp cât eu nu mă ridic la aceleași standardele cu ea, financiar. Într-o relație, când se ajunge în situații de genul, nu este doar un vinovat. Amândoi va trebui să lucrăm la greșelile noastre.
Am greșit..nu am fost suficient de matur și nu am avut suficient tact să știu să tac atunci când trebuie (...) Cred că, e mai degrabă, o chestiune de orgolii, poate e un burn-out din cauza faptului că e stresul cu munca”, a mai spus acesta.
Sursa foto: Facebook