Apar noi informații cu privire la starea de sănătate a fetiței de 2 ani, care a fost lovită de un șofer de 20 de ani, în timp ce se afla pe trecerea de pietoni alături de mama ei. Micuța a fost operată, iar acum rostește încontinuu două cuvinte.
O tragedie fără margini a avut loc pe data de 13 octombrie 2025, în zona Berceni din București, acolo unde o mamă în vârstă de 35 de ani, care se afla pe trecerea de pietoni alături de fetița de doar 2 ani, a fost lovită mortal de un șofer teribilist, de 20 de ani. În urma impactului, femeia a fost proiectată în alte două mașini care participau regulamentar la trafic și, din păcate, și-a pierdut viața pe loc.
Fetița ei, în vârstă de doar 2 ani, a fost transportată de urgență la Spitalul de Copii „Marie Curie” din Capitală, acolo unde medicii au operat-o. Din fericire, starea ei este stabilă.
CITEȘTE ȘI:
La patru zile de la accidentul devastator din București, fetița în vârstă de doi ani se află în afara oricărui pericol. Potrivit declarațiilor făcute de bunicul micuței, copila a fost supusă unei operații și acum se află în recuperare. Cu toate acestea, a rămas cu o traumă majoră după cele întâmplate, iar acum repetă încontinuu două cuvinte: „mama mea”.
„O ţinem de mână şi o strigă numai: mama mea. Pe fată au operat-o la picior. Suntem fericiți că nu are nimic la cap, doar la picior. Cu ea a rămas o noră de-a mea. O ține mereu de mână. Dar o strigă întruna, mama mea, și îți rupe sufletul când o auzi…
A venit băiatul azi-noapte. Inițial a zis că el nu vrea să plece de la sora lui, că stă cu sora lui la spital. I-am luat un doctor pentru consiliere, pentru că el a fost la faţa locului. Pe el l-au sunat. De mâine începe consilierea la psiholog”, spune tatăl femeii, potrivit Wowbiz.ro
foto: Știrile PRO TV