După ce Cornel Păsat a confirmat că se află în prag de divorț, s-a mutat cu chirie și a lăsat-o pe Bianca Păsat să revină în vila de sute de mii de euro în care locuiau împreună, împreună cu băiatul pe care îl au împreună.
Gallery
Bianca Păsat luase decizia de a divorța de Cornel Păsat, dar situația tensionată dintre ei a avut un final fericit, deoarece, în cele din urmă, s-au împăcat.
Chiar dacă Bianca Păsat este cea care a decis să pună punct căsniciei și nu părea să existe ceva care să o mai poată întoarce din drum, ea și Cornel Păsat au ajuns la sentimente mai bune și au depășit cu bine episodul tensionat.
Conform Cancan, lucrurile au început să se schimbe în momentul în care Cornel Păsat a refuzat să se prezinte la notar, convins fiind că merită să încerce tot ceea ce îi stă în putință pentru a repara căsnicia.
Bianca Păsat nu ar fi fost impresionată de tentativa de împăcare a lui Cornel Păsat și i-ar fi spus că urmează să ajungă în instanță, doar ca divorțul să se finalizeze. Cu toate acestea, au decis să își dea un termen și să mai aștepte câteva zile până să ajungă la tribunal.
Situația a luat o întorsătură neașteptată la începutul acestei săptămâni, atunci când Bianca Păsat și Cornel Păsat s-au întâlnit în vila conjugală. Deși discuția a început cu problema divorțului, la final, cei doi s-au sărutat, iar împăcarea a apărut.
„O iubesc și am iubit-o tot timpul pe Bianca, de aceea am și refuzat să merg la notar, pentru că nu voiam acest divorț. Și ea avea nevoie de o pauză în care să-și limpezească gândurile. Am discutat despre divorț, apoi de ce și-ar fi dorit fiecare de la celălalt să îndrepte.
La final, când ne-am îmbrățișat, ne-am împăcat. Ne-am dat seama cât de greu ne era amândurora, și mai ales lui Dryas. Atunci când era cu Bianca, întreba de mine. Când era cu mine, întreba de Bianca. Uneori, ca să renaști, trebuie să treci prin iad. Iar eu am simțit asta în această perioadă în care am stat departe de familia mea”, a spus Cornel Păsat.
Cu toate acestea, împăcarea definitivă încă se află sub semnul întrebării, deoarece, momentan, cei doi se află într-o perioadă de probă. Cornel Păsat a revenit acasă, alături de Bianca Păsat și de fiul lor, dar, dacă lucrurile nu vor funcționa așa cum trebuie, se vor separa.
„Momentan, am stabilit să fim într-o perioadă de probă. M-am mutat acasă, dar dacă nu vom remedia ceea ce nu a mers între noi, de comun acord ne vom despărți, amiabil. Sper însă că nu va fi cazul. Personal, eu știu ce am de făcut, ca să nu mai trecem prin așa ceva”.
Sursa foto: Facebook