• PRO TV
  • Un ciclist din Franța a supraviețuit trei zile într-o prăpastie, bând câteva sticle de vin roșu: ”Un miracol..”

Un ciclist din Franța a supraviețuit trei zile într-o prăpastie, bând câteva sticle de vin roșu: ”Un miracol..”

Un ciclist din Franța a supraviețuit trei zile într-o prăpastie, bând câteva sticle de vin roșu: ”Un miracol..”

Un ciclist francez care s-a prăbușit într-o râpă de 40 de metri adâncime a supraviețuit timp de trei zile, trăind cu câteva sticle de vin roșu care, cumva, nu s-au spart în cădere, a declarat poliția.

Bărbatul în vârstă de 77 de ani a fost găsit în viață în regiunea muntoasă Cevennes, după ce a ratat o curbă cu bicicleta în timp ce se întorcea de la supermarket. A căzut în râpa de lângă Saint-Julien-des-Points, în sudul Franței.

Potrivit publicației franceze Entrevue, acesta a strigat după ajutor de fiecare dată când auzea un zgomot de pe șosea, dar nu reușea să atragă atenția.

În condiții de frig și umezeală, s-a bazat pe o pungă cu câteva sticle de vin pentru a supraviețui.

Pompierii de la Serviciul de Incendii și Salvare din Hérault l-au găsit în cele din urmă și l-au dus la spital.

Laurent Savath, medic salvator, a declarat că supraviețuirea bărbatului a fost „un miracol... având în vedere frigul și ploaia, aproape fără nimic de mâncare sau de băut”, potrivit Entrevue.

Ciclistul a scăpat doar cu răni minore și o ușoară hipotermie.

Doctorul a adăugat: „Este foarte rezistent. A căzut într-un pârâu de mai multe ori încercând să se cațere înapoi, așa că a riscat hipotermie.”


Foto: Getty

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni