Viorica de la Clejani a explicat motivul pentru care fiica sa, Margherita, nu mai vrea să cânte și a decis să se retragă din lumina reflectoarelor. Totodată, artista a dezvăluit și cine i-a luat locul pe scenă.
Gallery
Margherita de la Clejani s-a retras din lumina reflectoarelor în urmă cu câțiva ani. Este bine cunoscut faptul că fiica Clejanilor a avut probleme legate de consumul de substanțe interzise. Potrivit Vioricăi de la Clejani, decizia Margheritei de a renunța la muzică a fost influențată și de presiunea publică. Astfel, locul ei în trupă a fost luat de una dintre nepoatele artistei.
„Am văzut că mereu mă întrebați cine este Marga mică. Marga mică este nepoata mea, fata fratelui meu, și cântă foarte frumos. Ca să urci la mine pe scenă, trebuie să fii bun. Marga mare, mă întrebați mereu unde e. Nu vrea, s-a retras, nu mai vrea. Uneori, ochii lumii sunt plini de ură și de cancer. Asta e vorba mea”, a declarat artista.
CITEȘTE ȘI:
Mai mult, Viorica de la Clejani a menționat și o altă nepoată, Betty, care se remarcă printr-un talent deosebit, având harul de a interpreta muzică în stilul regretatei Gabi Luncă.
„Mai am o nepoată care cântă foarte frumos, o cheamă Betty, muzică veche lăutărească, urmașa doamnei Gabi Luncă, 1 la 1. Să mai treacă puțin sărbătorile și o să mă ocup de ele. Le aduc și în mass-media, la televiziune, că așa e frumos”, a adăugat ea.
Sursă foto: Facebook