Se anunță nuntă mare în fotbalul românesc! Ștefan Baiaram a cerut-o în căsătorie pe Cristina Răduț, după aproximativ cinci ani de relație. Vestea cea mare a fost dată pe rețelele de socializare, prin intermediul unei filmări care surprinde fericitul moment.
Gallery
Ștefan Baiaram și Cristina Răduț au început anul 2026 cu o vacanță în Miami, unde a și avut loc cererea în căsătorie. Fotbalistul a organizat totul în cel mai mic detaliu și a îngenuncheat pe plajă, la apus.
Zilele petrecute în Miami vor reprezenta cea mai frumoasă vacanță din viața lor, deoarece au decis să îmbine câteva ocazii speciale, cel mai important moment fiind, fără doar și poate, cererea în căsătorie.
Cristina Răduț și Ștefan Baiaram au serbat trecerea dintre ani în Miami, la fel și ziua de naștere a fotbalistului, iar bucuria a culminat cu logodna celor doi. Aceștia formează un cuplu încă din anul 2021, fotbalistul mărturisind că iubita lui l-a ajutat extrem de mult din toate punctele de vedere.
După cererea în căsătorie, fotbalistul a postat un mesaj emoționant pe rețelele de socializare, prin care și-a exprimat atât sentimentele, cât și dorința de a-și întemeia o familie cu logodnica lui.
„În primul rând, vreau să-ți mulțumesc pentru tot ceea ce ai făcut pentru mine. Mai ales pentru momentele când mi-a fost greu și ai simțit să-mi fii alături în continuare. Ești singura femeie lângă care mă văd trăind și întemeindu-mi o familie.
Vreau să-mi fii alături toată viața mea și să avem un viitor strălucit împreună. Îți mulțumesc din suflet pentru că ai acceptat să fii soția mea. Te iubesc cel mai mult!”, a scris Ștefan Baiaram.
Cristina Răduț a postat și ea un mesaj în mediul online, spunând că relația lor s-a construit treptat, dar frumos, fiind alături unul de altul în special în momentele grele.
„Fără cuvinte…
Totul a început acum aproape 5 ani, eram doar doi copii ce au început să descopere ce este iubirea. Când unul din noi era la pământ celălalt era pregătit să îl ridice. Iar cum se spune că lângă omul potrivit înflorești, astăzi ne uităm în jurul nostru şi putem să ne bucurăm de tot ce am reușit să construim împreună. Ești sufletul din mine, te iubesc necondiționat!”, a fost mesajul postat de Cristina Răduț.
Sursa foto: Instagram