• PRO TV
  • Iulia Pârlea a dat cărțile pe față despre Alex Pițurcă. A spus adevărul despre ce a trăit alături de fostul iubit al Cristinei Ich: „Așa a fost momentul”

Iulia Pârlea a dat cărțile pe față despre Alex Pițurcă. A spus adevărul despre ce a trăit alături de fostul iubit al Cristinei Ich: „Așa a fost momentul”

Iulia Pârlea a dat cărțile pe față despre Alex Pițurcă. A spus adevărul despre ce a trăit alături de fostul iubit al Cristinei Ich: „Așa a fost momentul”

Iulia Pârlea și Alex Pițurcă au format, în urmă cu mai mulți ani, un cuplu. Relația lor a fost extrem de mediatizată și a atrast atenția multă vreme. Recent, prezentatoarea rubricii meteo a Știrilor Pro TV a vorbit, în cadrul podcast-ului lui Cătălin Măruță, despre lucrurile pe care le-a trăit alături de acesta.

Gallery

Iulia Pârlea și Alex Pițurcă păreau cuplul perfect, dar prezentatoarea de televiziune a spus adevărul despre ceea ce se întâmpla între ei. Aceasta a precizat că, din punct de vedere emoțional, a trecut printr-o perioadă foarte dificilă, deși sentimentele erau intense.

Iulia Pârlea susține că relația cu Alex Pițurcă a fost una toxică

Relația dintre Iulia Pârlea și Alex Pițurcă a început anul 2016 și a durat aproximativ trei ani. Prezentatoarea susține că ce a fost între ei a fost toxic, iar suferința și dezechilibru emoțional și-au făcut apariția.

La scurt timp după despărțirea de Iulia Pârlea, Alex Pițurcă a început o relație cu Cristina Ich, una dintre cele mai cunoscute influencerițe din România. După doar trei luni, aceasta a rămas însărcinată și i-a dăruit un fiu. În prezent, nici ei nu mai formează un cuplu.

Citește și:

​În cadrul podcast-ului lui Cătălin Măruță, Iulia Pârlea a declarat, cu lacrimi în ochi, faptul că, în relația cu Alex Pițurcă, a trecut prin ce a trecut și mama ei alături de tatăl ei. A rămas, multă vreme, alături de un bărbat care nu o făcea fericită și cu greu a plecat de lângă el.

Cu toate acestea, nu mai lasă trecutul să o afecteze, precizând că lucrurile s-au întâmplat cu un motiv, deoarece, în urma relației, a devenit mai puternică și mai conștientă de ceea ce are nevoie de la un bărbat și de ce merită.

Citește și:

„Chiar vorbeam zilele trecute cu o prietenă că, de multe ori, nu ne înțelegem părinții. Adică nu înțelegi niște lucruri. Spui cum a fost relația ei cu tatăl meu, de exemplu, pe care eu n-am înțeles-o niciodată. În condițiile în care era un om care îi făcea rău și ea a rămas cu el. Și eu întrebam „dar de ce ai rămas?”, „O să înțelegi tu, la un moment dat” și am înțeles. În ultima mea relație, am înțeles că poți să stai cu un om chiar dacă îți face rău.

Au trecut șapte ani de atunci. S-a vindecat și, dacă la început ești furios și dai vina pe el, acum am înțeles că nu a fost vina lui. Așa a fost momentul și că rolul lui în viața mea a fost să mă învețe că pot mai mult, să mă învețe că trebuie să am încredere în mine, să mă învețe că merit mai mult”, a spus Iulia Pârlea.

Sursa foto: Instagram

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni