• PRO TV
  • După luni întregi de zvonuri că și-ar fi prins soțul cu o altă femeie, vedeta din România a dat cărțile pe față! A confirmat divorțul după 5 ani de căsnicie: „Un an de la despărțire...”

După luni întregi de zvonuri că și-ar fi prins soțul cu o altă femeie, vedeta din România a dat cărțile pe față! A confirmat divorțul după 5 ani de căsnicie: „Un an de la despărțire...”

După luni întregi de zvonuri că și-ar fi prins soțul cu o altă femeie, vedeta din România a dat cărțile pe față! A confirmat divorțul după 5 ani de căsnicie: „Un an de la despărțire...”

Este o vedetă cunoscută din România, iar de un an de zile este singură. A anunțat separarea după luni întregi în care s-a zvonit că soțul ei a înșelat-o.

Gallery

Diana Senteș este una dintre cele mai cunoscute antrenoare de fitness și, în același timp, vedete din România. Aceasta a devenit celebră în 2018, atunci când a participat la un cunoscut show de supraviețuire. Înainte de acest moment, Diana fusese în atenția publicului larg datorită relațiilor sale amoroase cu un prezentator TV de la noi din țară și cu fiul fostului acționar de la Dinamo, Vasile Turcu. 

Ulterior, aceasta și-a găsit fericirea alături de Cătălin Duma, bărbatul alături de care a format o căsnicie timp de 5 ani. În 2021, cei doi au devenit părinții unei fetițe, pe care au botezat-o Kaia. 

​Anul trecut, în presă apăruseră zvonuri conform cărora Cătălin Duma și-ar fi înșelat soția cu o femeie mult mai tânără. Totuși, la acea vreme, Diana Senteș nu a confirmat zvonurile și nici măcar nu a vrut să vorbească despre despărțire.

Diana Senteș dă cărțile pe față, la un an de la despărțirea de Cătălin Duma

După un an de zile, Diana Senteș și-a luat inima în dinți și a vorbit public despre divorț. Aceasta a păstrat, totuși, discreția cu privire la motivele care au dus la ruptură, însă a ținut să precizeze că în acest moment se consideră o femeie norocoasă.

„Întotdeauna am spus că sunt norocoasă. La un moment dat în viața mea, am crezut că nu... că sunt cea mai ghinionistă fără să înțeleg de ce Dumnezeu îmi dă frumos și apoi mi-l ia. După aproape un an de la despărțirea de tatăl Kaiei, mă consider DA norocoasă. Pentru că o am pe ea, datorită lui, pentru că viața mi-a arătat că unui om bun nu are cum să i se întâmple ceva rău, și că totul are acum un scop. Dar am lucrat mult cu mine ca să văd lucrurile așa și să iert, să mă iert pe mine pentru cât de dură am fost la un moment dat, cu propria mea persoană și cu Dumnezeu. Astăzi îl simt cu mine peste tot și în toate, simt că sunt protejată și că în continuare El mă duce pe drumul iubirii și al fericirii”, a declarat Diana Senteș, pe Instagram.

foto: instagram

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni