
Un cunoscut artist pop al anilor ’80 a ajuns de urgență la spital după un concert susținut în Franța. Acesta a publicat imagini pe rețelele de socializare și un mesaj despre starea sa de sănătate.
Este vorba despre Nathan Moore, în vârstă de 61 de ani, fost membru al trupei Brother Beyond, care a cunoscut succesul la mijlocul anilor ’80. Artistul a fost surprins întins pe un pat de spital, în halat medical și cu branula la mână, semn că a avut nevoie de îngrijiri urgente.
În mesajul care a însoțit fotografiile, artistul și-a cerut scuze fanilor pentru faptul că a fost nevoit să susțină concertul stând jos și a explicat că, la scurt timp după spectacol, a petrecut noaptea în spital.
„Vă rog să mă scuzați că am „dansat” stând pe un scaun la Martigues. Din păcate, după spectacol am petrecut noaptea în spital”, a transmis artistul, adăugând că speră să fie suficient de recuperat pentru următorul concert, programat la Montpellier, deși nu va putea dansa.
Totodată, acesta a ținut să mulțumească și personalului medical: „Un mare mulțumesc întregii echipe medicale din Martigues, care a fost extrem de amabilă”.
După externare, Nathan Moore a revenit cu un nou mesaj, în care a recunoscut că situația în care se află este dificilă: „Vă mulțumesc pentru înțelegerea față de prestațiile mele pe scenă. Mă lupt foarte mult și nu sunt sigur ce voi face săptămâna viitoare”.
View this post on Instagram
Nathan Moore a devenit celebru ca membru al trupei Brother Beyond, cunoscută mai ales pentru hitul din 1988 The Harder I Try. Ulterior, el a făcut parte și din boyband-ul anilor ’90 Worlds Apart.
Foto: Instagram