Lino Golden a anunțat că se însoară din nou, la doar câteva luni de la divorțul de Delia Salchievici. Artistul și-a cerut recent iubita în căsătorie, la New York, iar acum a făcut primele declarații despre pasul cel mare.
Gallery
În luna aprilie a anului trecut, Lino Golden și Delia Salchievici au divorțat. Acum, artistul este mai pregătit ca oricând să facă din nou pasul cel mare. În urmă cu doar o lună, Lino și-a cerut actuala parteneră în căsătorie. Deși nu formează un cuplu de foarte mult timp, cântărețul este de părere că povestea lor de iubire este una intensă și sunt pregătiți să meargă în fața ofițerului de stare civilă.
Deși formează un cuplu de doar câteva luni, Lino Golden a declarat recent că, deși lucrurile s-au întâmplat foarte repede între ei, își dorește foarte mult o familie, motiv pentru care a decis să își ceară iubita în căsătorie atât de repede.
„Afișatul ăsta are un spate, un background. Până la afișat, nu a fost așa, peste noapte. Dar da, îmi doream să fac chestia asta foarte mult, îmi doresc o familie. Am cerut-o de soție în New York. Aveam plecarea asta în America și mi s-a părut foarte tare să faci o cerere mai specială acolo, în Times Square. E un moment pe care să-l ții minte toată viața”, a declarat Lino pentru spynews.ro.
Lino Golden și iubita lui se pregătesc pentru pasul cel mare. Cununia civilă va avea loc peste doar două luni și va fi un eveniment restrâns. De asemenea, artistul a mărturisit că nunta va avea loc anul viitor, întrucât anul acesta ar fi prea din scurt.
„Ne gândim să facem nunta anul viitor, acum e cam din scurt. O să fac cununia anul acesta, probabil în două luni, iar nunta la anul. Nu vrem o nuntă mare. Ne dorim o nuntă foarte intimă, în familie și cu prieteni apropiați. Vrem să facem ceva frumos pentru sufletul nostru, cam atât. Cununia civilă o să fie în două luni, o să fie și mai restrânsă decât nunta”, a mai spus el.
Sursă foto: Instagram