
Toți îi știu, puțini îi suportă, potrivit ultimelor relatări din presa străină. Se pare că Meghan Markle și Prințul Harry sunt tratați cu spatele de către vecinii lor din Montecito, o zonă exclusivistă din California, unde locuiesc din 2020.
Gallery
Conform unor surse, citate de Page Six, vecinii ducilor de Sussex și-au cam schimbat părerea despre ei. La început, când s-au mutat, cei doi au fost primiți cu brațele deschise, însă acum s-au răcit de tot relațiile.
Un localnic a spus că oamenii din cartierul lor sunt indiferenți și preferă să stea cât mai departe de ei. Nimeni nu îi atacă, dar nici nu îi caută, asta ca să nu fie asociați public cu cei doi.
„Nu este vorba de ură. Este doar o conștientizare tot mai mare că sunt persoane care profită de alții, fără conștiință de sine. Nimeni nu vrea să fie văzut cu ei”, a spus sursa. Potrivit acesteia, distanțarea nu este un fenomen recent, ci s-ar fi accentuat treptat în ultimii ani.
În schimb, apropiații cuplului susțin o versiune diferită a situației, afirmând că relațiile cu vecinii sunt chiar foarte bune.
„Au o relație excelentă cu vecinii lor și își iubesc comunitatea”, au declarat acestea.
Meghan și Harry s-au stabilit în Montecito în 2020, după ce au achiziționat o proprietate în valoare de 14,65 milioane de dolari.
La momentul respectiv, un purtător de cuvânt declara pentru Vogue: „S-au acomodat în intimitatea liniștită a comunității lor de la sosire și speră că acest lucru va fi respectat atât pentru vecinii lor, cât și pentru ei înșiși ca familie”.
Foto: Getty