• PRO TV
  • Codruța Filip a recunoscut motivul pentru care nu a făcut copii, deși a fost căsătorită cinci ani. Artista și-a dorit mai mult decât orice să își întemeieze o familie: „Îmi doream foarte tare să facem pasul, să încercăm”

Codruța Filip a recunoscut motivul pentru care nu a făcut copii, deși a fost căsătorită cinci ani. Artista și-a dorit mai mult decât orice să își întemeieze o familie: „Îmi doream foarte tare să facem pasul, să încercăm”

Codruța Filip a recunoscut motivul pentru care nu a făcut copii, deși a fost căsătorită cinci ani. Artista și-a dorit mai mult decât orice să își întemeieze o familie: „Îmi doream foarte tare să facem pasul, să încercăm”

La scurt timp după ce a confirmat divorțul, Codruța Filip a recunoscut și motivul pentru care nu a făcut un copil. Din cauza ultimelor evenimente din viața ei, nu regretă decizia, deoarece părinții ei au zeci de ani de căsnicie.

Gallery

​Codruța Filip a fost invitată, de curând, în podcast-ul lui Cătălin Măruță, unde a vorbit despre divorțul de fostul ei soț. Artista a recunoscut că a fost înșelată, dar și motivul pentru care nu a făcut un copil, deși își dorește foarte mult să devină mamă.

Motivul pentru care Codruța Filip nu a făcut un copil

După câteva luni de tăcere, Codruța Filip a vorbit despre divorțul dureros prin care a trecut la începutul lunii martie. Aceasta a depus actele la începutul lunii aprilie, la scurt timp după ce a aflat că fostul soț a fost infidel.

Artista a recunoscut că nu se aștepta nici măcar o clipă să ajungă în acest punct, deoarece, pentru ea, căsnicia „este sfântă”. Mai mult decât atât, a mărturisit că și-a dorit foarte mult să aibă copii, deoarece era convinsă că fostul ei soț era persoana alături de care avea să îmbătrânească.

Codruța Filip a recunoscut că, deși a vrut foarte mult să devină mamă, nu a simțit că este momentul potrivit în care să facă acest pas. Mai mult decât atât, trecând printr-un divorț, nu regretă decizia, deoarece nu și-ar fi dorit ca fiul sau fiica ei să nu crească într-o familie unită.

„Eu mi-am dorit foarte mult copii. Dacă lucrurile mergeau extrem de bine și, dacă sufletul meu îmi spunea 100% că e în regulă să facem lucrul ăsta, îl făceam. Și aveam și trei copii până acum. Nu am simțit că este cazul.

În emisiune (n.r. Desafio), am spus de mai multe ori că abia aștept să ajung acasă și să mergem mai departe. Îmi doream foarte tare să facem copii. Îmi doream foarte tare să ajung acasă și să facem pasul, să încercăm. Nu am simțit (n.r. să facă un copil până acum). Cred că a fost un lucru bun, cu toate că un copil este o binecuvântare de la Dumnezeu”, a mai spus artista.

 

Sursa foto: Instagram

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni