• PRO TV
  • Un angajat al unui spital, în vârstă de 30 de ani, aduna si mânca resturi din corpuri umane. Informații șocante

Un angajat al unui spital, în vârstă de 30 de ani, aduna si mânca resturi din corpuri umane. Informații șocante

Un angajat al unui spital, în vârstă de 30 de ani, aduna si mânca resturi din corpuri umane. Informații șocante

Un bărbat în vârstă de 30 de ani, care lucra într-un spital din Ungaria, a fost prins în timp ce aduna și mânca resturi din corpuri umane. Informațiile sunt de-a dreptul șocante!

Un caz șocant a avut loc în Ungaria, acolo unde un bărbat în vârstă de 30 de ani, care lucra într-un spital din Budapesta, a fost arestat după ce s-a aflat că ar fi colectat olegal părți anatomice umane pentru consum, anunță presa maghiară, care citează Serviciul Național de Poliție din Ungaria.

Polițiștii au demarat descinderi în proprietățile angajatului, unde au descoperit mai multe rămășițe umane, printre care o față umană conservată, cranii, oase depozitate într-o valiză, un picior de om, un creier, o mână și o inimă păstrată într-un recipient.

​Cum își procura rămășițele umane

Potrivit informațiilor din anchetă, bărbatul și-ar fi procurat rămășițele umane în timpul activității sale din spital. Mai mult, el ar fi fost implicat și în dezgroparea unor cadavre din cimitirile abandonate din Ungaria și Slovacia.

Presa maghiară mai menționează și că, la audieri, bărbatul ar fi recunoscut că folosea ilegal părți ale corpului uman, având o atracție neobișnuită pentru astfel de rămășițe. 

foto: Poliția Maghiară, X

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni