Un bărbat în vârstă de 30 de ani, care lucra într-un spital din Ungaria, a fost prins în timp ce aduna și mânca resturi din corpuri umane. Informațiile sunt de-a dreptul șocante!
Un caz șocant a avut loc în Ungaria, acolo unde un bărbat în vârstă de 30 de ani, care lucra într-un spital din Budapesta, a fost arestat după ce s-a aflat că ar fi colectat olegal părți anatomice umane pentru consum, anunță presa maghiară, care citează Serviciul Național de Poliție din Ungaria.
Polițiștii au demarat descinderi în proprietățile angajatului, unde au descoperit mai multe rămășițe umane, printre care o față umană conservată, cranii, oase depozitate într-o valiză, un picior de om, un creier, o mână și o inimă păstrată într-un recipient.
Potrivit informațiilor din anchetă, bărbatul și-ar fi procurat rămășițele umane în timpul activității sale din spital. Mai mult, el ar fi fost implicat și în dezgroparea unor cadavre din cimitirile abandonate din Ungaria și Slovacia.
Presa maghiară mai menționează și că, la audieri, bărbatul ar fi recunoscut că folosea ilegal părți ale corpului uman, având o atracție neobișnuită pentru astfel de rămășițe.
disgusting
— MOSCOW NEWS ?? (@MOSCOW_EN) June 23, 2026
Man arrested for collecting HUMAN BODY PARTS from graves and from his workplace at a hospital in Hungary
The man said that he was particularly ATTRACTED to human body parts, and that he had PREPARED FOOD from such parts and eaten them pic.twitter.com/fdzTnlAf1S
foto: Poliția Maghiară, X