![](https://cmero-ott-images-avod.ssl.cdn.cra.cz/r314x175n/q80/NA.jpg?default=https%3A%2F%2Fassets.protv.ro%2Fassets%2Ffeed%2Fproduction_cross-la-interior-articol-protv%2F20240725%2F62469646+%281%29.webp)
Dana Hauer a devenit celebra datorita rolului interpretat in telenovela "Inima de tigan", difuzata de postul AcasaTV in anul 2007. Blondina a cucerit publicul printr-o interpretare amuzanta a personajului "Pisi", o tanara dornica sa duca o viata fara lipsuri financiare.
In viata reala, Dana Hauer este complet diferita de personajul pe care l-a jucat in telenovela "Inima de tigan". Vedeta tine sa le reaminteasca acest lucru fanilor sai de pe Facebook, pe care i-a impresionat recent cu o fotografie in care apare complet nemachiata.
Conform mesajului care insoteste fotografia, Dana pare sa recunoasca faptul ca pentru ea a fost o adevarata provocare sa se pozeze fara urma de machiaj pe chip. Cu toate acestea, imaginea in care vedeta apare cu un look natural a primit o multime de aprecieri din partea prietenilor virtuali, majoritatea fiind de parere ca tanara este foarte frumoasa indiferent daca apeleaza sau nu la trucuri de infrumusetare.
Potrivit cancan.ro, Dana Hauer a decis sa se impuna si in alte domenii. Pentru inceput blondina a infiintat trupa "Alo, baietii", alaturi de alti colegi de scena si face stand-up comedy. Dana se ocupa de partea de bancuri cu si despre blonde, chiar daca culoarea parului nu este departe de cea a personajelor despre care povesteste cu atata haz.