![](https://cmero-ott-images-avod.ssl.cdn.cra.cz/r314x175n/q80/NA.jpg?default=https%3A%2F%2Fassets.protv.ro%2Fassets%2Ffeed%2Fproduction_cross-la-interior-articol-protv%2F20240725%2F62469646+%281%29.webp)
Campania “Bun simț turistic”, lansată de Cristina Predoiu, a luat în ultima vreme amploare, tot mai multe persoane din spațiul public susținând mesajul acesteia.
”Numele meu este Cristina Predoiu și sunt inițiator al campaniei civice #BunSimtTuristic - o campanie apel la bun-simț și comportament responsabil față de natură și obiectivele turistice din România.
Această campanie este o inițiativă personală și reprezintă o reacție vis-a-vis de gunoaiele pe care turițtii iresponsabili le lasă în urma lor în călătorii și drumeții, precum și a unui comportament inadecvat față de anumite obiective turistice”.
”Doresc, prin această campanie, să implementez o nouă perspectivă asupra protejării monumentelor autohtone.
Mai multe vedete au reacționat la această mișcare civică, printre ele numărându-se și Tudor Chirilă, antrenorul de la Vocea României.
"Fiecare dintre noi sa fie o voce care transmite mai departe principiile de bun-simt..." au printre primele cuvinte ale lui Tudor.