![](https://cmero-ott-images-avod.ssl.cdn.cra.cz/r314x175n/q80/NA.jpg?default=https%3A%2F%2Fassets.protv.ro%2Fassets%2Ffeed%2Fproduction_cross-la-interior-articol-protv%2F20240725%2F62469646+%281%29.webp)
Iluziile optice au luat cu asalt internetul. Unele dintre ele dezvăluie ce parte a creierului nostru este dominantă, în timp ce altele dezvăluie trăsături de personalitate.
Desenul care i-a pus la grea încercare pe internauți este conceput de caricaturistul rus Valentine Dubinin. El susține că doar 1% din populația lumii poate găsi animalul ascuns în imagine în mai puțin de două minute. Ești gata să faci testul?
Milioane de oameni au văzut chipul unui bătrânel. Puțini și-au dat seama că un animal drăgălaș era ascuns în imagine.
Ai reușit să-ți dai seama despre ce e vorba? Dacă nu, întoarce imaginea cu susul în jos. Acum vei putea observa animalul ascuns. Este vorba despre un cățelus care roade un os.
Gallery