• Emisiuni
  • La Măruță
  • De ziua lui, Bogdan Vlădău rupe tăcerea La Măruță! Ce mărturisește despre telefonul fostei soții, Gina Chirilă, de la miezul nopții și care e singurul său regret

De ziua lui, Bogdan Vlădău rupe tăcerea La Măruță! Ce mărturisește despre telefonul fostei soții, Gina Chirilă, de la miezul nopții și care e singurul său regret

Bogdan Vlădău și-a sărbătorit ziua de naștere în platoul „La Măruță”, unde a bifat 46 de ani cu energie bună, autoironie și multe provocări.

Gallery

​Vlădău a deschis La Măruță cu zâmbetul pe buze și a acceptat „Roata Provocărilor”, de la amintiri din perioada prezentărilor de modă până la exerciții de spontaneitate. A rememorat primele defilări, emoțiile de atunci și începuturile din televiziune, dar și proiectele în care a jucat, povestind cu umor din culisele filmărilor. Momentul de sărbătoare a fost completat cu un tort-surpriză cu ciocolată și fructe de pădure, pregătit special pentru el de echipă.

Deși prietenii i-au trimis mesaje și apeluri încă de la miezul nopții, aniversarea și-a dorit-o simplă: o ieșire la înghețată cu fiica lui, Katia. Relația cu fetița rămâne prioritatea lui, iar planurile de după emisiune au inclus un timp dedicat exclusiv celor doi.

Vara aceasta, Bogdan a stat mult în Zanzibar, unde a coordonat retreat-uri, dar a bifat și zile relaxate la mare, în România, la Costinești, alături de Katia. Pentru toamnă, își pregătește o escapadă la munte, semn că îmbină munca cu momentele în natură și cu familia.

La 46 de ani, Vlădău spune că se simte mai împăcat cu el decât în anii tinereții și că își dorește să fie prezent în viața fiicei. A mărturisit că, dacă ar schimba ceva, ar fi doar numărul de copii - și-ar fi dorit mai mulți - iar pe viitor nu exclude ca familia să se mărească.

Cred că singurul meu regret e că n-am făcut mai mulți copii. Uite, tu ai făcut mai bine ca mine la capitolul ăsta. Și eu regret că nu am mai făcut încă. Mi-am dorit contextul perfect, dar nu știi dacă există. Trebuie să lași viața să se întâmple. De multe ori ne împotrivim la ce ne dă Dumnezeu. Mai vreau doi, ca să zic așa.

M-a sunat Gina la miezul nopții. M-a răscolit un pic… Mă duc să o văd după ce termin la voi.Vreau să o scot pe cea mică la o înghețată.

Bogdan și Gina Chirilă au ales discreția după separarea confirmată în vara lui 2024 și au rămas în relații bune pentru binele Katiei. În platou, subiectul a rămas în plan secund; ziua lui a fost despre bucurie, prieteni, familie și planuri frumoase.

Ediția a avut și jocuri cu miză pe spontaneitate: un „anunț de matrimoniale” creat pe loc cu cuvinte impuse, plus un mesaj trimis, în spirit de joc, unei cunoștințe din agendă. S-au strecurat și glume despre „căldurile” care-l prind în platou, despre confuziile frecvente cu Victor Slav și despre perioada „Vara Ispitelor”, pe care o privește acum cu umor.

Atmosfera festivă a fost dublată de faptul că, în aceeași zi, și colegul MagiTot a împlinit 40 de ani, motiv în plus pentru urări și voie bună.

Vezi video atașat

FOTO: PROTV/ INSTAGRAM 

Share

Citește și

Ultimele articole

Top citite

Cele mai recente videoclipuri din emisiune La Măruță

Articole pentru emisiune La Măruță

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni