• Emisiuni
  • La Măruță
  • Un artist devenit acum celebru în toată România a participat la Vocea României acum aproape 10 ani, când avea vocea în schimbare! La Sosurile Picante ale lui Măruță a dezvăluit că a vrut să șteargă de pe internet momentul: "Îmi era rușine! Moga a..."

Un artist devenit acum celebru în toată România a participat la Vocea României acum aproape 10 ani, când avea vocea în schimbare! La Sosurile Picante ale lui Măruță a dezvăluit că a vrut să șteargă de pe internet momentul: "Îmi era rușine! Moga a..."

Andrei Bănuță a fost invitat în cadrul rubricii „Sosurile Picante” din emisiunea La Măruță, unde a acceptat provocarea întrebărilor incomode.

Gallery

​De data aceasta, artistul nu a putut gusta sosurile iuți, din cauza unei bacterii la stomac, însă a compensat prin sinceritatea răspunsurilor sale.

Una dintre cele mai intense întrebări a vizat apariția sa la Vocea României în 2016 – un moment pe care Andrei îl consideră și acum o experiență dificilă. La acea vreme, avea doar 17 ani și nu a reușit să întoarcă niciun scaun. Antrenorii sezonului erau Marius Moga, Loredana Groza, Smiley și Tudor Chirilă.

Întrebat cine i s-a părut cel mai antipatic în acel moment, Andrei Bănuță a recunoscut că l-a perceput astfel pe Marius Moga, însă doar din cauza propriilor emoții și a prestației slabe. Artistul a explicat că a fost foarte afectat de comentariul acestuia, dar, privind în urmă, își asumă faptul că a cântat sub nivelul dorit din cauza tracului de scenă.

Astăzi, Andrei privește cu maturitate acel episod și spune că nu mai are resentimente. A mărturisit chiar că a încercat de mai multe ori să șteargă clipul de pe internet, pentru că îi era rușine de modul în care a cântat atunci. Totuși, recunoaște că avea doar 16 ani și că era firesc să nu fie perfect.

A adăugat că este în continuare fan al emisiunii Vocea României și că între timp a ajuns să-l aprecieze pe Marius Moga, pe care îl consideră „un om extraordinar”.

Participarea la „Sosurile Picante” i-a oferit lui Andrei Bănuță ocazia să privească și cu umor și cu sinceritate momentele mai stânjenitoare din trecutul său artistic, dovedind maturitate și autoironie. În plus, Măruță chiar a subliniat că Marius Moga nu a fost în niciun fel critic și doar a subliniat că artistul are vocea în schimbare. 

În 2016 ai participat la „Vocea României”. Nu ai întors niciun scaun. Jurații erau Moga, Loredana, Smiley și Tudor Chirilă. Care dintre ei ți s-a părut atunci cel mai antipatic? 

Andrei Bănuță: Marius Moga. Prestația mea a fost slabă. El a fost singurul care a zis ceva și la momentul acela m-a afecatt. Am cântat prost, că am avut emoții. 

Măruță: Mamă, zici că nu eși tu!

Andrei Bănuță: Tu știi de câte ori am dat report la ăsta, sp se șteargă de pe intrnet, îmi era rușine.

Măruță: Mă uitam la imaginile aste, nu te recunoșteam!

Andrei Bănuță: Aveam 16 ani! Nu mă deranjează cum arătam, era normal, eram un copil, dar nu îmi place cum am cântat. Eu sunt fan Vocea României, trăiesc cu toți acolo. I-am zis lui Moga, i-am zis că am fost la Vocea României. El este un om extraordinar.

​VEZI VIDEO ATAȘAT

FOTO: PROTV/ INSTAGRAM 

Share

Citește și

Ultimele articole

Top citite

Cele mai recente videoclipuri din emisiune La Măruță

Articole pentru emisiune La Măruță

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni