• Emisiuni
  • Survivor România
  • Cine a părăsit competiția Survivor România 2025 și ce s-a întâmplat în ultimul episod al acestei săptămâni. Ina și Mario și-au jucat ultima carte, după o răsturnare de situație spectaculoasă: „Ești dovada vie că nu trebuie să renunți niciodată”

Cine a părăsit competiția Survivor România 2025 și ce s-a întâmplat în ultimul episod al acestei săptămâni. Ina și Mario și-au jucat ultima carte, după o răsturnare de situație spectaculoasă: „Ești dovada vie că nu trebuie să renunți niciodată”

Ultima ediție Survivor România a acestei săptămâni a adus emoții intense pentru tribul dragonilor. După ce au pierdut jocul pentru imunitate, aceștia încep să pună la punct strategiile pentru consiliul tribal.

Gallery

Cine a câștigat jocul pentru provizii

Jocul pentru provizii a făcut ambele triburi să dea tot ceea ce au avut mai bun. Pe măsură ce rândurile se subțiază, fiecare concurent se simte în pericol de eliminare.

Ultimul joc al acestei săptămâni a adus victoria tribului leoparzilor. După mai multe răsturnări de situație, tribul verde a reușit să obțină avantaje puternice, care l-au dus către victorie: 5-2.

Diana: „Nu-i nimic, se mai întâmplă. Trebuiau și dragonașii să intre pe un detox. Ne vedem săptămâna viitoare!”,

Lea: „Nici nu mă așteptam la alt deznodământ. Acest punct îl dedic familiei mele și bunicii mele din ceruri”,

Larisa: „Au scos pisoiașii ghearele”.

 

Cum a decurs votul, în consiliul tribal

Consiliul tribal a fost unul plin de emoții pentru Dragoni, care au trebuit să aleagă pe cine vor trimite spre eliminare. Cele mai multe voturi s-au dus către Ina, concurenta nefiind deloc surprinsă de acest lucru: „Probabil nu a scris nimeni mai mult de trei litere până acum”.

Bitză a găsit unul dintre totemurile pentru imunitate, dar a decis să nu îl folosească, „pentru că fiecare dragon are dreptul să își exprime liber votul și modalitatea lui de a vedea continuitatea echipei.”

Diana și Vasile au găsit și ei alte două totemuri, dar, spre deosebire de Bitză, au decis să le folosească. Uwe, câștigătorul colanului de imunitate, a decis să îi trimită la duel pe Ina și pe Mario, așa cum a ales majoritatea tribului.

 Ina a spart una destinului și a obținut posibilitatea de a trimite pe altcineva la duel: „Toți m-au votat. Este foarte greu să aleg. Voi lăsa așa, cum s-a ales”.

Mario: „Mă așteptam să aleagă pe altcineva, după ce a spart apa, dar, dacă eu am fost să fiu ales, mă duc cu tot dragul. Simt că nu se termină aici pentru mine”.

 

Cine a părăsit competiția Survivor România 2025

Ina și Mario s-au duelat, ambii sperând să mai rămână în competiție. Jocul a fost solicitant, emoțiile au atins cote maxime, iar Ina a ieșit victorioasă. Prin urmare, Mario a fost nevoit să părăsească cea mai dură competiție.

Mario: „A lipsit concentrarea. Am avut avantaj și nu am știut să profit de el. Chiar îmi pare rău! Voiam nespus de mult să mai rămân”.

 

 

Share

Citește și

Ultimele articole

Top citite

Cele mai recente videoclipuri din emisiune Survivor România

Articole pentru emisiune Survivor România

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni