O descoperire înfricoșătoare a avut loc într-o casă din Rock Hill, Carolina de Sud. Tracy, o femeie care are cinci copii, a aflat că fostul ei iubit, cu care se despărțise cu 12 ani în urmă, trăia ascuns în podul casei sale.
Totul a început când Tracy a auzit zgomote ciudate venind din tavan și a observat că unele cuie cădeau din tavanul dormitorului ei. După ce a investigat motivul, a descoperit că fostul iubit se ascundea acolo, scrie mirror.co.uk. „Era în toiul nopții și am simțit că ceva nu e în regulă. Mă gândeam deja la fantome", a povestit femeia. Adevărul a speriat-o mai mult decât gândul la ceva supranatural.
S-a aflat că fostul ei partener a petrecut două săptămâni în podul casei sale, după ce fusese eliberat din închisoare. Descoperirea a fost cu atât mai bizară, cu cât cei doi se despărțiseră cu 12 ani în urmă.
Tracy îi mai scria scrisori fostului ei partener în timp ce acesta se afla în închisoare. El susținea că s-a schimbat. Totuși, femeia nu s-a gândit niciodată să se reîntoarcă la el. Credea că acesta s-a întors în Charlotte, Carolina de Nord, după ce a fost eliberat. Fiii adulți ai lui Tracy și nepotul ei au fost cei care l-au descoperit pe fostul iubit ascuns în podul casei, într-o zonă greu accesibilă.
Podul devenise un adăpost și, în același timp, un punct de observație. Bărbatul reușise să modifice grilele de ventilație pentru a putea urmări tot ce se întâmpla în camera de jos, adică în dormitorul lui Tracy.
„Eram șocată. Faptul că mă urmărea din pod, de sus, e ceva ce nu pot exprima în cuvinte", a spus femeia.
După ce a fost descoperit, fostul iubit a fugit din locuință înainte ca autoritățile să ajungă. Accesul în pod se făcea doar din interiorul casei, printr-o ușă situată pe holul care conecta camerele copiilor.
Citește și:
Vezi și: