• PRO TV
  • Livia Eftimie, strigăt de durere, după ce a rupt relația cu Spike. Fosta lui Cătălin Bordea a postat un mesaj îndurerat, iar fanii au fost convinși că suferă după despărțire: „M-ai învățat lipsa...”

Livia Eftimie, strigăt de durere, după ce a rupt relația cu Spike. Fosta lui Cătălin Bordea a postat un mesaj îndurerat, iar fanii au fost convinși că suferă după despărțire: „M-ai învățat lipsa...”

Livia Eftimie, strigăt de durere, după ce a rupt relația cu Spike. Fosta lui Cătălin Bordea a postat un mesaj îndurerat, iar fanii au fost convinși că suferă după despărțire: „M-ai învățat lipsa...”

Livia Eftimie a postat pe rețelele de socializare o poezie în care face referire la un moment de tristețe absolută din viața ei. Fanii au văzut postarea și au fost convinși că bruneta suferă după Spike.

Gallery

Livia Eftimie s-a despărțit de Spike, după doar câteva luni de relație. Bruneta, care în trecut a fost căsătorită cu Cătălin Bordea, a postat acum un mesaj plin de tristețe pe rețelele de socializare, iar fanii au reacționat imediat.

CITEȘTE ȘI:

​Livia Eftemie suferă după despărțirea de Spike

După ce s-a despărțit de Spike, Livia Eftimie a decis să se retragă din lumina reflectoarelor și să dea timp vindecării. Cu toate acestea, recent, ea a postat pe Instagram o poezie extrem de tristă, care face aluzie la dor și separare.

„M-ai învățat lipsa./ Nu de tine,/ ci de clipa în care apăreai./ Rar. / Ca o lumină care nu încălzește, ci doar arde./ Ca o umbră care vine să-mi aducă aminte că am fost întreagă.

Veneai,/ când tăcerea devenea grea/ și ochii-mi oboseau/ de prea multe lacrimi ținute înapoi./ Să mă zdruncini ușor, cât să nu cad./ Să mă sprijin de tine,doar pentru o clipă.

Apoi dispăreai./ În promisiuni tăcute,/ în cuvinte neterminate,/ în “niciodată”. În “pentru totdeauna”.

Te-am iubit în lipsă./ În întâmplare./ În „din când în când”./ În jumătăți de zâmbet/ și atingeri grăbite.

Erai acolo… doar cât să-mi amintesc cum e să nu fii./ Mâinile tale, nu ca să mă țină,/ ci ca să-mi amintească fragilul./ Privirea ta,/ nu ca să mă vadă,/ ci ca să mă facă să cred că exist.

Nu m-ai iubit tot timpul./ Și poate tocmai “rar” se simțea ca o promisiune./ Pentru că venea greu./ Pentru că stătea puțin./ Pentru că pleca mereu.

Mi-ai lăsat iubirea în doze mici./ Ca un antidot./ Dar nu la suferință./ Ci la uitare./ Să nu plec niciodată de tot./ Să-mi rămână gustul./ Să mă amăgească.

Și-acum iubesc așa./ Cu reținere./ Cu lipsă./ Cu palma întinsă, dar inima la distanță./ Cu sufletul care se întreabă,/ în fiecare dimineață…/ Oare azi …?

Pentru că am învățat că prea mult strică./ Și prea puțin…/ leagă./ Până nu mai rămâne nimic”, spun versurile scrise de Livia Eftimie.

Foto: Instagram

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni