• PRO TV
  • Tragedie la Pediatrie 2. Cine era femeia care s-a aruncat de la fereastra spitalului din Cluj-Napoca, lăsând în urmă un copil de două luni

Tragedie la Pediatrie 2. Cine era femeia care s-a aruncat de la fereastra spitalului din Cluj-Napoca, lăsând în urmă un copil de două luni

Tragedie la Pediatrie 2. Cine era femeia care s-a aruncat de la fereastra spitalului din Cluj-Napoca, lăsând în urmă un copil de două luni

O femeie în vârstă de 39 de ani a murit, duminică, după ce s-a aruncat de la fereastra Clinicii de Pediatrie 2 din cadrul Spitalului Clinic de Urgență pentru Copii Cluj-Napoca, unde era internată împreună cu copilul ei de două luni.

Potrivit informațiilor publicate de Cluj24, femeia se numea Tatiana K., era originară din Republica Moldova și deținea și cetățenie bulgară. Aceasta fusese internată împreună cu bebelușul său pentru ca micuțul să primească îngrijiri medicale. Autoritățile au deschis o anchetă pentru a stabili împrejurările exacte ale incidentului.

Gestul femeii este inexplicabil

Nimeni nu înțelege deocamdată ce a determinat-o pe Tatiana să recurgă la un asemenea gest. Echipajul de la Ambulanță, sosit de urgență la fața locului, a efectuat manevre de resuscitare, dar fără succes. Copilul a rămas internat la Pediatrie 2 pentru continuarea tratamentului, iar starea sa de sănătate s-a îmbunătățit. 

Tatăl copilului a ajuns la spital

Tatăl copilului a ajuns ulterior la spital, iar în prezent bebelușul se află în grija acestuia, potrivit stiridecluj.ro. Autoritățile continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs această tragedie

Clinica Pediatrie 2 din Cluj oferă servicii medicale, diagnostic şi tratament, nou-născuţilor, sugarilor, copiilor și adolescenților până la vârsta de 18 ani. 

Citește și:

Vezi și: 

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni